9 % CYRRUS DUO-safe certifikát: Německý výběr CZK

9 % CYRRUS DUO-safe certifikát: Německý výběr CZK

Investorům jde v první řadě o zhodnocení jejich investic, ale určitě se vyplatí myslet i na ochranu investovaného kapitálu. Nový CYRRUS DUO-SAFE CERTIFIKÁT: NĚMECKÝ VÝBĚR CZK přináší investorům možnost získat výnos ve výši až 18 % za 2 roky a zároveň obsahuje dvojitou ochranu kapitálu (Kapitálová bariéra a Star úroveň).

Podkladovými aktivy tohoto certifikátu jsou akcie čtyř německých firem: Adidas, Allianz, Daimler a Siemens

Více o investici
Výnos až 9 % p. a.
Star úroveň ve výši 105 %
Kapitálová bariéra ve výši 70 %
Doba splatnosti certifikátu 2 roky

Proč investovat do akcií německých firem?

Mnohé německé firmy si vydobily silné postavení na světovém trhu a jejich produkty patří k nejlepším ve své kategorii. Jako podkladová aktiva certifikátu 9 % CYRRUS DUO-SAFE: NĚMECKÝ VÝBĚR CZK jsme vybrali notoricky známé firmy, jejichž produkty jsou žádané po celém světě.

Jak funguje duo-safe certifikát?

Prostřednictvím nabízeného certifikátu můžete získat výnos ve formě pravidelných čtvrtletních kupónů ve výši 2,25 % za předpokladu, že žádná z Podkladových akcií nebude v Rozhodný den pro výplatu kupónu o 30 % a více pod Počáteční hodnotou. Za dva roky tak můžete získat výnos až 18 %. Certifikát je měnově zajištěný do českých korun, což významně snižuje měnové riziko. Součástí certifikátu je také funkce Autocall, která chrání investici před případným poklesem. Autocall nastává, pokud se všechny Podkladové akcie v nejblíže předcházející Rozhodný den pro Autocall nachází na nebo nad 100 % své Počáteční hodnoty, nejdříve však v listopadu 2019.

Kromě měnového zajištění do českých korun obsahuje 9 % CYRRUS DUO-SAFE CERTIFIKÁT: NĚMECKÝ VÝBĚR CZK dvě funkcionality pro zajištění 100 % investovaného kapitálu.

Bariérová ochrana

Jedná se o ochranný prvek, který zajistí investorovi návratnost 100 % investovaného kapitálu v případě, že hodnota žádné z Podkladových akcií nebude v Den finálního ocenění pod 70 % její Počáteční hodnoty. Pokud je tato podmínka splněna, pak investor obdrží zpět 100 % investovaného kapitálu plus kupónový výnos.

Star úroveň

Jedná se o ochranný prvek, který zajistí investorovi návratnost 100 % investovaného kapitálu v případě, že hodnota alespoň jedné z Podkladových akcií bude v Den finálního ocenění na nebo nad úrovní 105 % její Počáteční hodnoty. Pokud je tato podmínka splněna, pak investor obdrží zpět 100 % investovaného kapitálu plus kupónový výnos.

Pokud obě ochranné funkcionality selžou...

Pokud není dosaženo STAR úrovně žádnou z Podkladových akcií a zároveň je proražena jednou či více Podkladovými akciemi bariéra ve výši 70 %, pak investor participuje v poměru 1 : 1 na vývoji Podkladové akcie s nejnižší výkonností a dojde k fyzickému vypořádání.  Investor v tomto případě obdrží za každý kus certifikátu celý počet Podkladových akcií s nejnižší výkonností a zbývající hodnota certifikátu bude vyplacena v hotovosti.

9 % CYRRUS duo-safe certifikát: Německý výběr CZK

9 % CYRRUS duo-safe certifikát: Německý výběr CZK

Zjistěte více o německých firmách, které jsme zařadili do nového certifikátu, a získejte výnos až 18 % za 2 roky.

Více o certifikátu

Na základě čeho jsme vybírali firmy?

Adidas

Jedná se o jednoho z největších výrobců sportovních potřeb na světě s téměř stoletou historií. Společnost v současnosti generuje tržby ve výši 21 miliard EUR ročně, což představuje zvýšení o bezmála polovinu během uplynulých čtyř let. Nejdůležitějším artiklem společnosti je jednoznačně obuv, které sekunduje sportovní oblečení a doplňky.

Tahounem výkonnosti akcie by měl být primárně rostoucí čistý zisk na akcii, který by měl dle odhadů do roku 2020 vzrůst o více než polovinu. Podle analytiků oslovených agenturou Bloomberg má titul 17,7% roční růstový potenciál.

Allianz

Allianz je jedním z největších hráčů na evropském pojišťovacím trhu. Zhruba polovina provozního zisku je generována segmentem neživotního pojištění, třetinu tvoří životní pojištění a zbytek správa aktiv.

Právě asset management (Allianz ovládá investiční fond PIMCO) může být z pohledu potenciálu růstu zisků v příštích letech divokou kartou. Tržní očekávání je zde totiž postaveno velmi nízko a tato část byznysu Allianz může být faktorem, který povede k pozitivnímu překvapení v hospodaření firmy v příštích letech.

Daimler

Společnost je známým německým výrobcem nákladních automobilů a luxusních vozů Mercedes-Benz. Mezi další úspěšné značky firmy patří AMG, Smart, Maybach či Freightliner.

Automobilce se daří navyšovat tržby i čisté ziskové marže díky solidní kondici světové ekonomiky a neutuchajícímu zájmu spotřebitelů o prémiové vozy. Silnou finanční kondici Daimleru dokazuje i pravidelně rostoucí výplata dividend, které tradičně patří mezi nejvyšší na německém akciovém trhu.

Siemens

Siemens se může pochlubit sto sedmdesátiletou historií, během níž se z malé rodinné firmy vyrábějící telegrafy, stal nadnárodní kolos zaměstnávající přes 350 tisíc lidí po celém světě. V současnosti je společnost rozdělena na osm divizí.

Nejvýznamnějšími z nich jsou perspektivní zdravotnická divize, která se specializuje na produkci diagnostických přístrojů. Další je strojní divize, která vyrábí zařízení s vysokou přidanou hodnotou, jako jsou turbíny, generátory či vybavení pro vrtné plošiny.

Zaujala vás tato investice? Napište nám a my vám zavoláme

Odesláním formuláře budeme zpracovávat Vaše osobní údaje pro účel vyřízení Vaší žádosti. Více informací o způsobu zpracování osobních údajů najdete zde.
Domluvte si schůzku

Časté otázky investorů

Kapitálová bariéra u tohoto certifikátu je nastavena na 70 %. To znamená, že pokud v Den finálního ocenění neztratí žádná z Podkladových akcií 30 %  a více své Počáteční hodnoty, pak investor získá zpět 100 % investovaného kapitálu, plus případný výnos z certifikátu. Pokud je Kapitálová bariéra proražena některou z Podkladových akcií záleží ještě na druhém ochranném prvku tohoto certifikátu - Star úrovni.

Star úroveň tohoto certifikátu je nastavena na 105 %. To znamená, že pokud alespoň jedna z Podkladových akcií dosáhne v Den finálního ocenění 105 % a více své Počáteční hodnoty, pak bude investorům vyplaceno 100 % vloženého kapitálu, samožřejmě plus případný kupónový výnos z investice. Pokud není Star úrovně dosaženo ani jednou z Podkladových akcií, záleží ještě na druhém ochranném prvku tohoto certifikátu - Kapitálové beriéře.

Do certifikátu lze investovat prostřednictvím služby Moje strategie bez vstupních poplatků, investor platí 3 % p. a. za správu investice.

Tato investice je měnově zajištěna v českých korunách.

Důležitá upozornění: Dokument byl zpracován společností CYRRUS, a.s., obchodníkem s cennými papíry, se sídlem Brno, Veveří 111 (dále jen „společnost“). Společnost je členem Burzy cenných papírů Praha, a.s. a Frankfurt Stock Exchange (FWB) – Deutsche Börse. Společnost podléhá regulaci a dohledu České národní banky. Dokument je určen pouze pro reklamní účely a nebyl vytvořen za účelem komplexního průvodce investicemi. Poskytuje pouze krátký přehled o jednom z investičních produktů v současné nabídce. Dokument nenahrazuje odborné poradenství k finančním nástrojům v něm uvedeným, ani nenahrazuje komplexní poučení o rizicích. Dokument je určen výhradně pro počáteční informační účely a společnost důrazně doporučuje investorům podstoupit investiční a/nebo právní a/nebo daňové poradenství před tím, než učiní investiční rozhodnutí. Informace obsažené v tomto dokumentu nelze považovat za radu k jednotlivé investici, ani za daňovou nebo právní radu. Pokud se v dokumentu hovoří o jakémkoliv výnosu, je vždy třeba vycházet ze zásady, že minulé výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích, že jakákoliv investice v sobě zahrnuje riziko kolísání hodnoty a změny směnných kursů a že návratnost původně investovaných prostředků ani výše zisku není, pokud v textu dokumentu není uvedeno jinak, zaručena. Investoři mohou získat při prodeji uvedeného investičního nástroje před datem splatnosti nebo při splacení investičního nástroje částku nižší než částku investovanou. Potenciální ztráta je omezena na původně investovanou částku. Informace jsou založeny na hrubé výkonnosti před zdaněním. Tento dokument obsahuje příklady vytvořené na základě analýzy scénářů vývoje podkladových instrumentů. Očekávání a predikce analytiků a stratégů nejsou spolehlivým indikátorem budoucího vývoje tržního kurzu dotčených investičních nástrojů. Příklady jsou založeny pouze na hypotetických předpokladech a neumožňují jakýkoli závěr o budoucím vývoji ceny investičního nástroje. Zdanění je závislé na osobních poměrech každého investora a podléhá zákonným předpisům a dohledu příslušných úřadů. Tento dokument byl připraven s náležitou a patřičnou pečlivostí a pozorností, společnost však neposkytuje garance či ujištění, ať výslovné nebo předpokládané, o jeho přesnosti, správnosti, aktuálnosti nebo úplnosti. Z informací v tomto dokumentu není možné odvozovat žádná práva ani povinnosti. Informace o společnosti a podrobné informace o pobídkách a střetech zájmů naleznete na www.cyrrus.cz v sekci O nás. Tiskové chyby vyhrazeny. Obsah dokumentu je chráněn dle autorského zákona, majitelem autorských práv je společnost. Společnost zakazuje zveřejnění a šíření dokumentu bez jejího písemného souhlasu. Společnost nenese odpovědnost za šíření nebo uveřejnění dokumentu třetími osobami.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.