6,5 % AKCIOVÝ DLUHOPIS: PAYPAL & VISA

6,5 % AKCIOVÝ DLUHOPIS: PAYPAL & VISA

Visa a PayPal jsou významné technologické společnosti zaměřené na zprostředkování finančních transakcí. V tomto roce rozšířily své strategické partnerství z USA a asijsko-pacifické oblasti také do Evropy. Díky této spolupráci mohou zákazníci společnosti Visa používat své prostředky pomocí PayPal účtů a mohou provádět bezpečné platby na mobilních telefonech či jakémkoli zařízení připojeném k internetu. Obě společnosti se neustále rozvíjí a snaží se svým zákazníkům zajistit spolehlivé a bezpečné platební transakce.

Číst dále
Jak využít investiční příležitosti, které nabízejí firmy Visa a PayPal?

6,5 % AKCIOVÝ DLUHOPIS: PAYPAL & VISA

  • Maximální splatnost certifikátu je 36 měsíců.
  • Výnos až 19,5 % za 3 roky.
  • Bezpečnostní zóna proti poklesu ve výši 39,99 %.
  • Certifikát není měnově fixovaný.

VISA

Jedná se o světového lídra v oblasti bezhotovostních transakcí, který ročně realizuje neuvěřitelných 109 mld. plateb. Celosvětově firma eviduje 2,5 mld. aktivních vydaných platebních karet, tedy na každé 3 obyvatele naší planety připadá jedna karta s logem Visa.

Společnosti se daří každoročně navyšovat výnosy z poplatků za realizované transakce, v letošním roce by tržby měly vzrůst o 10 %, zatímco čistý zisk dokonce o 25 %. To reflektuje i konsensuální doporučení analytiků dle agentury Bloomberg, průměrná cílová cena značí roční růstový potenciál titulu o 21,9 %. Většina analytiků doporučuje akcie Visa kupovat či držet.

Vývoj akcie VISA (v USD, 5 let)
Akcie VISA v posledních 5 letech
Vývoj tržeb VISA v mil. USD
Vývoj tržeb Visa v mil. USD
Visa – doporučení analytiků:
  • 35x koupit, 6x držet, 0x prodat
  • Průměr cílových cen: 141,69 USD
  • Potenciál do cílových cen: +21,90 %

Akcie VISA doporučení

zdroj: Bloomberg

PAYPAL

PayPal je technologická společnost zprostředkovávající digitální a mobilní platby, která vznikla v roce 2012 odštěpením od firmy eBay. PayPal stále prudce roste na všech úrovních – na tržbách by to letos mělo být o 18 % a na zisku pak dokonce o 21 %.

Na trhu si i přes silnou konkurenci drží vedoucí postavení. Platforma umožňuje realizovat platby ve více než 100 měnách prakticky po celém světě, přičemž účet má u ní založeno více než 220 mil. klientů. Co se celkového objemu týče, skrze platební systémy Paypalu v loňském roce proteklo astronomických 451 mld. USD, což je více než dvojnásobek hrubého domácího produktu ČR. Průměr cílových cen udávaných analytiky na Bloombergu naznačuje více jak 13% růstový potenciál. Většina analytiků doporučuje akcie kupovat či držet.

Vývoj akcie PayPal (v USD, od vstupu na burzu)
Akcie PayPal od vstupu na burzu
Objem bezhotovostních transakcí (v mld. USD)
Transakce PayPal v mld. USD
PayPal – doporučení analytiků:
  • 34x koupit, 13x držet, 0x prodat
  • Průměr cílových cen:84,79 USD
  • Potenciál do cílových cen: +13,50 %

Akcie PayPal doporučení

zdroj: Bloomberg

Důležitá upozornění: Dokument byl zpracován společností CYRRUS, a.s., obchodníkem s cennými papíry, se sídlem Brno, Veveří 111 (dále jen „společnost“). Společnost je členem Burzy cenných papírů Praha, a.s. a Frankfurt Stock Exchange (FWB) – Deutsche Börse. Společnost podléhá regulaci a dohledu České národní banky. Dokument je určen pouze pro reklamní účely a nebyl vytvořen za účelem komplexního průvodce investicemi. Poskytuje pouze krátký přehled o jednom z investičních produktů v současné nabídce. Dokument nenahrazuje odborné poradenství k finančním nástrojům v něm uvedeným, ani nenahrazuje komplexní poučení o rizicích. Dokument je určen výhradně pro počáteční informační účely a společnost důrazně doporučuje investorům podstoupit investiční a/nebo právní a/nebo daňové poradenství před tím, než učiní investiční rozhodnutí. Informace obsažené v tomto dokumentu nelze považovat za radu k jednotlivé investici, ani za daňovou nebo právní radu. Pokud se v dokumentu hovoří o jakémkoliv výnosu, je vždy třeba vycházet ze zásady, že minulé výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích, že jakákoliv investice v sobě zahrnuje riziko kolísání hodnoty a změny směnných kursů a že návratnost původně investovaných prostředků ani výše zisku není, pokud v textu dokumentu není uvedeno jinak, zaručena. Investoři mohou získat při prodeji uvedeného investičního nástroje před datem splatnosti nebo při splacení investičního nástroje částku nižší než částku investovanou. Potenciální ztráta je omezena na původně investovanou částku. Informace jsou založeny na hrubé výkonnosti před zdaněním. Tento dokument obsahuje příklady vytvořené na základě analýzy scénářů vývoje podkladových instrumentů. Očekávání a predikce analytiků a stratégů nejsou spolehlivým indikátorem budoucího vývoje tržního kurzu dotčených investičních nástrojů. Příklady jsou založeny pouze na hypotetických předpokladech a neumožňují jakýkoli závěr o budoucím vývoji ceny investičního nástroje. Zdanění je závislé na osobních poměrech každého investora a podléhá zákonným předpisům a dohledu příslušných úřadů. Tento dokument byl připraven s náležitou a patřičnou pečlivostí a pozorností, společnost však neposkytuje garance či ujištění, ať výslovné nebo předpokládané, o jeho přesnosti, správnosti, aktuálnosti nebo úplnosti. Z informací v tomto dokumentu není možné odvozovat žádná práva ani povinnosti. Informace o společnosti a podrobné informace o pobídkách a střetech zájmů naleznete na www.cyrrus.cz v sekci O nás. Tiskové chyby vyhrazeny. Obsah dokumentu je chráněn dle autorského zákona, majitelem autorských práv je společnost. Společnost zakazuje zveřejnění a šíření dokumentu bez jejího písemného souhlasu. Společnost nenese odpovědnost za šíření nebo uveřejnění dokumentu třetími osobami.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.