Zlato - Změna trendu není na obzoru

25.06.2014 9:38:27

Zlato prochází od roku 2013 korekcí v historii nevídaných rozměrů. Od začátku roku 2013 klesla cena o 32 % a podporu zatím nachází na ceně 1200 USD za unci. V této analýze pokrýváme vývoj zlata v roce 2013 a během letošního roku. Identifikovali jsme 10 nejvýznamnějších faktorů, které aktuálně dopadají nebo mají potenciál dopadat na tržní cenu.

Na základě těchto faktorů jsme dospěli k závěru, že nejpravděpodobnější varianta vývoje ceny zlata během letošního roku je v pásmu 1200 – 1400 USD, tedy pokračující boční trend. Proti prorůstovým faktorům, mezi které patří poptávka z Číny a od centrálních bank, působí negativní vlivy, například postupné ukončování kvantitativního uvolňování v USA či pokračující preference rizikových aktiv. Je třeba upozornit na to, že jak uvádíme níže, síla závislosti ceny zlata na jednotlivých faktorech se v čase mění, proto je třeba přihlížet spíše k poslednímu vývoji, než analyzovat dlouhou historii.

Celá analýza ke stažení zde zde

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář
Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.