Zentiva - úprava cílové ceny a doporučení

11.08.2008 8:05:21
Farmaceutická společnost Zentiva v uplynulém týdnu zveřejnila výsledky svého hospodaření za první pololetí roku 2008. Konec prvního pololetí je také pro Zentivu prvním výročím od akvizice turecké společnosti Eczacibasi, ale také výročím od prvního loňského „profit warningu“, kterým otřásla s důvěrou investorů. Právě rok od těchto událostí, spolu s dalšími vlivy, které se v posledních kvartálech ve výsledcích Zentivy objevují, nás vede k úpravě cílové ceny a doporučení k akciím tohoto titulu.

Dlouhodobou perspektivu firmy považujeme za dobrou, což by měly potvrdit i následující výsledky. Výhled společnosti na celý rok považujeme za reálný a věříme jeho naplnění. Stínem poněkud zůstávají stále se objevující nákladové položky, které snižují zisky firmy. V modelu DCF, na němž je ocenění založeno jsme tak kromě úpravy výhledu některých trhů provedli také změny v diskontním faktoru. Dvanáctiměsíční cílovou cenu akcií Zentivy stanovujeme na 1 218 korun a vzhledem k 13,6 % potenciálu růstu proti stávajícímu kurzu doporučujeme titul koupit. Krátkodobě rizikovým faktorem nicméně zůstává možnost odstoupení od nabídky na převzetí ze strany Sanofi-Aventis, což by vedlo k negativní reakci trhu.

Více informací týkajících se doporučení k akciím Zentivy naleznete v přiloženém pdf souboru zentiva_110808.pdf.
Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář
Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.