Úvodní fundamentální analýza společnosti TVN SA

07.03.2008 9:33:34
Společnost TVN patří mezi vedoucí provozovatele televizních stanic v Polsku. Vedle televizního vysílání provozuje společnost i největší polský internetový portál v segmentu tzv. nových medií Onet.pl. Polský mediální trh patří k jedněm z nejslibnějších z pohledu potenciálního růstu a konvergence výdajů na reklamu směrem k úrovním obvyklým v západních ekonomikách. I z pohledu počtu obyvatel čítající přibližně 38 milionů patří Polsko mezi více než slibné mediální trhy, kdy lze využít zejména potenciál v regionalizaci mediálního trhu.

Ocenění akcií společnosti TVN jsme provedli na základě metody diskontování cash flow. S ohledem na výsledky modelu DCF jsme stanovili roční cílovou cenu akcií TVN ve výši 24,7 PLN na akcii. Tato hodnota převyšuje aktuální kurz akcií TVN (22,9 PLN) o 7,9% a proto doporučujeme akcie TVN „DRŽET“.

Poměrová analýza ukázala, že současné tržní ocenění akcií TVN dle našeho názoru odpovídá fundamentálním ukazatelům. Celkově tedy srovnávací analýza potvrzuje naše neutrální doporučení na akcie společnosti TVN.

Celá analýza ke stažení zde.

Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.