Úvodní fundamentální analýza společnosti Pegas Nonwovens SA

05.12.2007 14:21:00
Společnost Pegas Nonwovens SA patří k vedoucím společnostem v segmentu netkaných textilií v Evropě. Zdrojem tohoto postavení je zejména důraz společnosti na technologický náskok před svými konkurenty a nákladově příznivá lokalizace v České republice.

Růst tržeb společnosti Pegas je v poslední době tažen zejména rostoucími cen vstupů, které společnost promítá do cen produktů pro své zákazníky a skladbou produkce zaměřenou na speciální produkty. Zvyšování kapacit neprobíhá pouze skokově spolu se zavedením nové výrobní kapacity, ale společnost je schopna reorganizací výroby a složením produkce dále lépe využívat i současné kapacity. Nové výrobní kapacity budou do budoucna instalovány dle slov společnosti s dvou až tříletou periodou, přičemž z hlediska umístění bude brán ohled na nákladové podmínky výroby, pochopitelně také s ohledem na využívání investičních pobídek zejména v daňové oblasti.

Ocenění akcií společnosti Pegas jsme provedli na základě metody diskontování cash flow. Na základě modelu DCF jsme stanovili roční cílovou cenu akcií Pegasu ve výši 845 Kč na akcii. Závěry modelu DCF podporuje i srovnání největším konkurentem firmy britskou společností Fiberweb. Tato hodnota převyšuje aktuální kurz akcií Pegasu (710 Kč) o 19% a proto doporučujeme akcii Pegasu "KOUPIT". Při započtení dividendy za rok 2008 v očekávané výši 0,775 EUR na akcii činí očekávaný 12-měsíční výnos akcií Pegasu 21,88%.

Celá analýza ke stažení zde:
pegas_2007.pdf pegas_2007.pdf (161,68 KB)

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář