Unipetrol - změna cílové ceny a doporučení

11.09.2008 9:28:41
Od vydání našeho úvodního doporučení pro akcie společnosti Unipetrol nastalo několik podstatných skutečností, které jsme zapracovali do našeho oceňovacího modelu a díky kterým jsme přistoupili ke změně doporučení a cílové ceny. Jedná se především o vývoj ceny ropy, oznámení hospodářských výsledků na první pololetí roku a vyplacení divididendy.


Při zahrnutí výše zmíněných faktorů snižujeme cílovou cenu pro akcie společnosti Unipetrol na 225 korun (z předchozích 352 korun). Tato cílová cena převyšuje aktuální tržní cenu o 15 %. Vzhledem k výši očekávané prémie a s přihlédnutím k aktuální tržní situaci snižujeme i investiční doporučení pro tyto akcie, a to z předchozího kupovat na držet.

Bližší informace k cílové ceně akcií společnosti Unipetrol zde.


Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář
Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.