Telefónica O2 CR - změna cílové ceny a doporučení

20.08.2009 6:54:27

Od naší poslední aktualizace cílové ceny a investičního doporučení pro akcie společnosti Telefónica O2 Czech Republic v únoru t.r. se hospodaření společnosti vyvíjelo v porovnání s našimi odhady negativněji, proto jsme přistoupili k revizi našich odhadů, ke změně cílové ceny i investičního doporučení. Za změnou investičního doporučení stojí také nedávný růst ceny akcie. Hlavní důvody k revizi naší analýzy byly zejména tyto:

-       Při výsledcích za rok 2008 společnost zveřejnila skeptický výhled tržeb a OIBDA pro rok 2009. Společnost na jaře t.r. oznámila, že pro tento rok očekává pokles tržeb až o 3% a pokles OIBDA až o 4%. Již toto odhadované pásmo bylo pesimističtější než naše odhady, navíc během dalších měsíců došlo k pokračování negativního vývoje.

-       Za obzvláště negativní považujeme vývoj hospodaření, jak jej zobrazují výsledky za druhý kvartál letošního roku. Pokles tržeb jak v mobilním tak ve fixním segmentu o více než 5% byl horší než naše odhady, a neodpovídá také ani původním výhledům společnosti, která při zveřejnění výsledků za 2. kvartál opustila svůj výhled tržeb, kdy výhledy OIBDA a provozního cash-flow ponechala.

-       Naopak lépe než naše původní předpoklady se vyvíjí hospodaření na Slovensku. I když je společnost tradičně skromná ohledně zveřejňovaných informací na tomto trhu, pohybují se výnosy nad rámec našich původních odhadů.

-       Díky horšímu než očekávanému vývoji hospodaření jsme upravili naše předpoklady ohledně výše vyplácených dividend, kdy již od zisku roku 2009 (výplata v roce 2010) předpokládáme dividendu 40 Kč na akcii. Dividendový diskontní model je součástí našeho ocenění.

-     V souvislosti se změnami v našem ocenění jsme samozřejmě také aktualizovali hodnoty jednotlivých parametrů modelu ocenění, podle příslušných hodnot.

Při zahrnutí vlivu okolností výše uvedených stanovujeme novou cílovou cenu akcie společnosti Telefónica O2 Czech Republic, a.s. ve výši 500 Kč. Tato cena znamená prémii ke včerejšímu zavíracímu kurzu ve výši 4,2%, proto snižujeme naše předchozí doporučení „koupit" na stupeň „držet". Původní cílovou cenu 530 Kč snižujeme o přibližně 6%.

 

Plné znění aktualizace analýzy ke stažení zde zde.

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář
Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.