Telefónica CR: Predikce výsledků hospodaření za 3Q 2013

04.11.2013 16:59:26

Výsledky Telefónica Czech Republic za 3Q se budou nést ve stínu větších či menších spekulací o prodeji majoritního podílu skupině PPF. Ač neočekáváme zveřejnění detailnějších informací nad rámec toho, co již proběhlo v médiích, pro cenu akcie je toto téma aktuálně to nejdůležitější.

Co se samotných výsledků týče, ty by měly meziročně vykazovat podobná tempa růstu/poklesu, jako v uplynulém kvartále. Největší pozornost bude podle našeho názoru upřena opět na výkonnost mobilního segmentu. Meziroční tempo poklesu bez vlivu mobilních terminací dosáhne podle našeho názoru 6,6 % po 6,8% poklesu ve 2Q. 3Q by měl znamenat pro Telefóniku CR významný mezník, kdy dojde vlivem pokračujícího náběhu nových tarifů Free se stabilizaci mobilních tržeb.

Vzhledem k poklesu terminačních poplatků očekáváme jednorázový pokles výnosů z tohoto poplatku o 200 mil. CZK, což je ovšem výnosově neutrální pokles.

U pevného segmentu predikujeme mezioční pokles tržeb o 2,9 % po poklesu v druhém kvartálu o 2,8 %.

Na straně nákladů kromě nižších nákladů na propojení očekáváme pokles osobních nákladů meziročně o 5 % a mezičtvrtletně o 5,6 %. To je přibližně na úrovni meziročního poklesu v 1. a 2. čtvrtletí. Celkově predikujeme náklady o 5,4 % nižší než před rokem, v tom už je ale započtený vliv mobilních terminací.

Upravenou provozní OIBDU predikujeme na úrovni 4,92 mld. CZK, což by implikovalo upravenou provozní marži 41,6 %. EBIT podle našeho názoru dosáhne 1,93 mld. CZK.

Vzhledem ke spekulacím, že jednání o prodeji 69,4% podílu finišují, neočekáváme nějaké detailní informace k tomuto tématu. Nicméně akcie Telefóniky CR jsou v posledních několika týdnech ovlivňovány právě těmito spekulacemi a na výsledky by neměly nijak reagovat.
 

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář
Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.