Sektorová analýza: Banky v CEE

02.02.2007 16:30:59
Nová sektorová analýza je zaměřená na evropské banky s největším zaměřením na region CEE (měřeno celkovým objemem aktiv). Speciální pozornost je věnována Erste Bank, která je jediná zastoupená v českém indexu PX. Analýza ukázala, že trh se podle našeho názoru až příliš zaměřuje na možnosti růstu v zemích bývalého Sovětského svazu a částečně opomíjí rizika s tímto regionem spojená. To je patrné především u akcií rakouské Raiffeisen International, která je nejsilnější bankou z peer group na Ukrajině a v Rusku. Její tržní ocenění je dle poměrových ukazatelů výrazně vyšší než u konkurence a banka se celkově dost vymyká hodnotám ostatních srovnávaných společností.
Na druhou stranu banky jako UniCredito, Erste Bank či KBC, které se zaměřují na trhy v CE3 (ČR, Polsko, Maďarsko), poskytují podle našeho názoru srovnatelný růstový potenciál s podstatně nižší mírou rizika. To se odráží i na našich doporučeních:
 

a)       KOUPIT - předpokládáme růst hodnoty akcií, jež bude překonávat výkonnost celého sektoru: Erste Bank, KBC, UniCredit
 

Pro Erste Bank jsme na základě samostatného ocenění dividendovým diskontním modelem stanovili cílovou cenu 65,3 EUR (růstový potenciál 11%)
 

b)       DRŽET - růst hodnoty akcií podle našeho názoru nebude překonávat výkonnost sektoru: Intesa, OTP, Societe Generale
 

c)  PRODAT -  akcie, u nichž předpokládáme, že budou za růstem sektoru zaostávat: Raiffeisen International


Celou analýzu společnosti naleznete ve formátu PDF ZDE

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář