Schneider Electric: Predikce výsledků hospodaření za 2H/2014

18.02.2015 13:45:38

Obdobně jako během prvního pololetí loňského roku budou i výsledky za 2H ovlivněny primárně vývojem poptávky na významných trzích jako je západní Evropa a Čína, kde firma generuje zhruba polovinu svých celkových výnosů. Ani jeden z regionů se přitom nevyvíjel a dosud nevyvíjí příliš pozitivně. V Evropě je nadále cítit poměrně slabá investiční aktivita hlavních odběratelů Schneider Electric, čili energetických společností a v Číně zase dochází k útlumu ve stavebnictví. 

Management firmy se snaží prostřednictvím mnoha akvizic diverzifikovat svou činnost a to jak sektorově tak i regionálně. Cílem by mělo být navýšení odolnosti Schneider Electric vůči měnovým výkyvům a samozřejmě i vůči případnému ochlazení poptávky na jednotlivých trzích. Na druhou stranu přílišná ochota k akvizicím znamená i riziko pro dividendy. Trh přitom očekává, že management navrhne navýšení dividendy z 1,448 EUR na 1,9 EUR.

Dalším zajímavým tématem bude současný vývoj na měnových trzích a zejména pak rapidní oslabení eura. Vedení již v září loňského roku indikovalo, že se slabší evropská měna pozitivně projevuje na hospodářských výsledcích firmy. Od té doby došlo k dalšímu 11% oslabení eura vůči dolaru, což by mělo podpořit čísla za 4Q a zároveň podpořit výhled managementu pro letošní rok.

Cena akcie firmy reaguje na výsledky v průměru 3% pohybem. O tom, jakým směrem to bude tentokráte a v jaké intenci rozhodnou výše uvedené vlivy, jako vývoj poptávky na hlavních trzích, nastavení dividendy či v neposlední řadě výhled na letošní rok.

Kompletní predikce ke stažení zde. zde. (410,76 KB)

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář
Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.