Philip Morris - Cílová cena a doporučení

02.10.2008 10:01:24

Od vydání našeho úvodního doporučení pro akcie tabákové společnosti Philip Morris (18. 10. 2007) společnost oznámila výsledky svého hospodaření za rok 2007 a první pololetí 2008. Tyto výsledky spolu s komentáři ze strany vedení společnosti nás vedly k přehodnocení výhledu na budoucí vývoj společnosti a ke změně cílové ceny a investičního doporučení.

 

Na základě dividendového diskontního modelu jsme stanovili cílovou cenu akcie společnosti Philip Morris v horizontu jednoho roku 7 280 korun (původní cílová cena byla 10 113 korun). Tato cena představuje prémii k aktuálnímu kurzu ve výši 34 % (k závěrečnému kurzu 1. 10. 2008). Vzhledem k této prémii doporučujeme akcie společnosti Philip Morris koupit.

 

V posledních týdnech a měsících se akcie Philip Morris projevily jako poměrně defenzivní. I když objemy obchodů na pražské burze jsou malé, reaguje akcie na extrémní výkyvy akciových trhů poměrně mírně. Z technického hlediska představuje padesátidenní klouzavý průměr podporu, pod kterou cena akcie od konce července neklesla. Proto i v krátkodobém horizontu doporučujeme akcie Philip Morris koupit.

 

Bližší informace k cílové ceně akcií společnosti Philip Morris zde.

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář
Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.