Pegas Nonwovens: změna cílové ceny a investičního doporučení

19.11.2009 8:08:35

Přehled změny cílové ceny a doporučení

Poslední aktualizaci naší analýzy jsme vydali v dubnu tohoto roku, s cílovou cenou 455 Kč a doporučením „koupit", kdy celkové výhledy světové ekonomiky, cen komodit a trhu s netkanými textiliemi byly horší než je tomu v současné době. Od té doby společnost zveřejnila dvojí kvartální výsledky hospodaření, které poskytly několik nových informací o hospodaření firmy. Po výsledcích za 2. kvartál (27. srpna t.r.) jsme z důvodu růstu ceny akcie za předchozí měsíce k úrovním v okolí naší cílové ceny snížili doporučení „koupit" na nové „držet", při zachování cílové ceny. Hlavními důvody, které stojí za současnou revizí naší cílové ceny a doporučení jsou postupné změny na trhu s komoditami, polymery a netkanými textiliemi, a aktualizované výhledy hospodaření a ekonomické situace firmy. Změn doznal také model ocenění.

Pro společnost stále dlouhodobě platí to, že „roste s trhem". Pegas neměl a předpokládáme že nebude mít problémy s prodejem fyzického objemu své produkce (až na krátkou výjimku s nástupem krize), hospodaření je dlouhodobě z největší části ovlivněno změnami cen surovin a produkce, při relativně konstantní výrobní kapacitě (navyšované pouze otevíráním nových linek). Současné výrazné změny v makroekonomickém prostředí České republiky a celé Evropy nezanechávají v množstevní poptávce po netkaných textiliích větší následky, kdy spotřeba v oblasti hygienického a zdravotnického použití (kam směřuje největší část objemu produkce) vykazuje stabilní chování nezávislé na ekonomickém cyklu. Krize však dopadá na sektor strojírenství a stavebnictví, kam také směřuje část produkce společnosti. To má za následek přesun kapacit do prvně jmenovaných oborů a tlak na prodejní ceny produkce. Krize tak na společnost dopadá zejména prostřednictvím kolísání cen vstupů a produkce.

Změny v našem pohledu na společnost nejsou zásadně velké a jsou zejména odrazem vývoje na trhu polymerů a netkaných textilií. I přesto že zatím není definitivně rozhodnuto o otevření další linky, tak očekáváme kladné rozhodnutí, ovšem mírně jsme snížili odhadovanou kapacitu nové linky a také ukazatele tržeb a EBITDA. Do ocenění se naopak pozitivně projevil např. pokles diskontní míry

Na základě výstupu modelu DCF proto zvyšujeme původní cílovou cenu akcie 455 Kč, a pro akcie Pegas Nonwovens stanovujeme novou cílovou cenu ve výši 473 Kč. Původní cílovou cenu tedy zvyšujeme o 4%. Nová cílová cena znamená 13% prémii k současné tržní ceně, proto naše doporučení „držet" zvyšujeme na „akumulovat".

Plné znění analýzy ke stažení zde zde.

 

 

Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.