Pegas Nonwovens: Predikce výsledků hospodaření za 1Q 2014

28.05.2014 10:16:04

Pegas Nonwovens zveřejní své hospodářské výsledky za první kvartál letošního roku již zítra, a to ještě před začátkem obchodování na pražské burze. 

V meziročním srovnání bychom měli vidět citelnější nárůst objemu produkce vzhledem k již plnému využití egyptských výrobních kapacit. Očekáváme, že se firmě podařilo vyprodukovat takřka 26 tisíc tun netkané textilie, což by znamenalo 21% meziroční nárůst. Egyptský závod by se na celkové produkci měl podílet zhruba 4,4 tisíci tunami, což je ovšem odhad, jenž nebude managementem upřesněn. Kvůli obavám ze zneužití tohoto klíčového ukazatele cenové politiky konkurenčními firmami, jej Pegas Nonwovens nezveřejňuje.

Vyšší výroba by se měla odrazit i na výnosech společnosti, u nichž očekáváme růst o 11,9 % y/y na 55,9 mil. EUR. Provozní zisk EBITDA by měl vzrůst o 14,1 % y/y na celkových 11,5 mil. EUR. Společnost tak je na dobré cestě trefit se do dříve oznámeného pásma celoročního růstu EBITDA o 12-22 % y/y.

V porovnání s 1Q roku 2013 dojde k silnějšímu nárůstu odpisů, a to o odhadovaných 23,1 % na 3,6 mil. EUR. Navýšení je způsobeno zařazením evropské výrobní linky do užívání během 3Q 2013. EBIT by tak měl růst pomaleji než EBITDA.

Úrovně pod provozním ziskem bývají každý kvartál silně ovlivněny kurzovými změnami způsobenými přeceněním některých aktiv dle daného vývoje EUR/CZK a USD/CZK. Pro letošní kvartál to však vzhledem k intervenci ČNB, která vedla k praktickému ukotvení CZK k EUR, platit nebude. Dopad kurzových změn bude minimální, očekáváme jej jen v objemu několika desítek tisíc EUR (vs. 3 mil. EUR za 1Q 2013). Čistý zisk by tak mohl vzrůst až o 65,6 % y/y na 4,9 mil. EUR

Navržená dividenda pro letošní rok na úrovni 1,1 EUR na akcii byla v souladu s všeobecným očekáváním trhu. Předpokládáme rovněž, že dojde k jejímu bezproblémovému schválení na valné hromadě pořádané 16. června. Vyplacena by mohla být tradičně na konci října.

Od managementu se pravděpodobně dočkáme potvrzení celoročních výhledů, nových informací k průběhu výroby a snad i osvětlení jednoho z bodů jednání valné hromady, který v minulém týdnu způsobil silný rozruch mezi investory. Řeč je o možnosti vydat v případě potřeby až 15 % nových akcií, čímž by se měla pravděpodobně financovat potenciální akvizice.

Kompletní predikce ke stažení zde. zde. (515,06 KB)

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář