Pegas Nonwovens: nová cílová cena a doporučení

01.12.2011 6:48:18

Hlavní změnou, která se ve společnosti odehrála od doby naší poslední analýzy (únor 2011), bylo oficiální oznámení očekávané expanze do zahraničí, konkrétně rozhodnutí o výstavbě nového výrobního závodu v Egyptě, nedaleko Káhiry. Celkový objem investice do první linky o kapacitě cca 20 tis tun má dosáhnout 55 až 60 mil. eur, výroba by se měla rozběhnout během druhé poloviny roku 2013. Pegas dostal také definitivní příslib odběru produkce od významného odběratele, který byl podmínkou realizace egyptské investice. 

Za účelem financování výstavby nové linky již Pegas přistoupil k refinancování a zvýšení stávajícího úvěrového rámce, již byly také podepsány smlouvy o koupi pozemků a výstavbě závodu, dále také dohoda o pojištění rizik. Od oznámení tak tento projekt zdařile pokračuje, což společnost potvrdila i při posledních výsledcích minulý týden.

Pegas však "nespí" ani doma v Příměticích. Nová linka se zapracovává do plného provozu a první ekonomické důsledky byly vidět již ve výsledcích za 3 kvartál. Potvrzením již tak dobrých vztahů se zákazníky je nedávné oznámení dlouhodobého (tříletého) kontraktu na 100 tis. tun netkaných textilií, podobně jako opětovné udělení ceny pro nejlepší obchodní partnery od společnosti P&G. Stejně jako v předchozí analýze očekáváme pokračování výstavby linek také v ČR.

Kromě aktualizace modelu o linky v Egyptě a změny v odhadech vývoje cen pro společnost podstatných komodit jsme neprováděli větší změny, došlo však k přehodnocení odpisové metodiky a snížení roční částky odpisů. Aktualizovali jsme parametry modelu ocenění, které zohledňují zejména zvýšené vnímání rizikovosti (růsty sazeb bondů i rizikových přirážek) v poslední době a znamenají tak tlak na snížení cílové ceny.

Po započtení výše shrnutých faktorů jsme dospěli ke stanovení 12-měsíční cílové ceny akcií Pegas Nonwovens ve výši 560 CZK. Tato cena převyšuje poslední závěrečný tržní kurz (450 CZK, z 30.11.2011) o cca 24%, proto v souladu s metodikou uvedenou v závěru této analýzy ponecháváme naše investiční doporučení na stupni "KOUPIT". Naše předchozí cílová cena 534 Kč  (z 9.2.2011) tímto byla zvýšena o přibližně 5%.

Kompletní analýza ke stažení zde zde.

Videokomentář k nové analýze ke shlédnutí zde.

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář