O2: Predikce výsledků hospodaření za 2Q 2014

31.07.2014 13:37:36

O2 CR bude 1. srpna v 7:00 reportovat výsledky za 2Q. I přesto, že již byla ukončena povinná nabídka převzetí a investoři by se měli více zaměřit na samotné hospodaření, neočekáváme, že by zveřejněné výsledky měly zásadním způsobem vychýlit směr akcie na jednu nebo druhou stranu.

Od výsledků neočekáváme mnoho, resp. očekáváme pokračující sestupný trend v mobilním i pevném segmentu. Tržby v pevném segmentu klesnou podle našeho odhadu meziročně o 4,4 % po 4,9% poklesu v 1Q. Mobilní segment by měl pokračovat v rychlém sestupném trendu. Ten akceleroval po zavedení tarifů Free v loňském roce a od té doby tempo poklesu spíše ještě zrychlovalo. Pro 2. čtvrtletí očekáváme mírné zpomalení poklesu na meziročních -14,9 % po -17,0 % v 1Q.

Mobilní segment tak podle našeho názoru bude pod větším drobnohledem než pevný segment. Tlak na pokles tržeb bude pravděpodobně zejména ze strany firemních klientů, kteří na nové tarify začali přecházet se zpožděním. Jediným světlým bodem podle našeho názoru bude internet a data, kde predikujeme 27% nárůst tržeb.

Provozní zisk OIBDA by měl dosáhnout 4,2 miliardy korun, což by byl pokles o 12,7 % v porovnání s 2Q 2013. OIBDA marže by měla dosáhnout 37,9 % (vs. 39,9 % vloni).

Stejně jako při minulých výsledcích neočekáváme, že zveřejněná čísla budou mít významný dopad na cenu akcie. Prvním důvodem je, že výsledky se pohybují v sestupném trendu a ani my, ani trh neočekává, že by management přišel s nějakou překvapivou informací. A zadruhé cena akcie aktuálně podléhá nejistotě ohledně budoucího směřování firmy, její strategie a budoucí akcionářské struktury.

V souvislosti s dividendami panuje velká nejistota, neboť není zřejmá budoucí dividendová politika nového majoritního akcionáře. Nejistota panuje i v budoucí strategii firmy, kterou by měl nový management postupně představovat.

Významný dopad na cenu akcie by mohly mít informace o budoucí dividendě či o restrukturalizaci bilance směrem k vyššímu zadlužení. Takové informace ale zítra neočekáváme.

Celá flash analýza ke stažení zde. zde.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.