O2 CR: Aktualizace cílové ceny a investičního doporučení

15.09.2015 10:53:35

Většinu letošního roku bylo férové ocenění akcie O2 velkou neznámou. Mnoho faktorů totiž bylo nejasných, od samotné struktury výkazů, přes budoucí zadlužení po samotnou existenci firmy na burze. Až po zveřejnění výsledků za 2Q je teprve dostatek informací ke stanovení cílové ceny. Do té doby nebylo možné cílovou cenu stanovit, akcie tedy byla silně spekulativní.

O2 CR poprvé rozkryla svoje výkazy hospodaření po rozdělení na O2 a CETIN. O2 v nové podobě se zaměřuje výhradně na poskytování mobilních a fixních telekomunikačních služeb a zbavila se budování a správy telekomunikační infrastruktury. To by mělo mít za následek efektivnější hospodaření, zmírnění regulatorního tlaku a nižší potřebu investic.

Tím, že v O2 „zbyl“ téměř celý čistý zisk (přesně 93 % z původního zisku O2), měla by mít O2 značnou kapacitu pro vyplácení dividendy. To podporuje i silné cash flow, které bude podle našeho modelu i nadále převyšovat čistý zisk. Kapacita pro výplatu dividendy bude podle našeho názoru v příštích letech 100 % čistého zisku, což by implikovalo dividendu v příštím roce 15 CZK na akcii (6,7% dividendový výnos). Do toho nepočítáme možnou mimořádnou dividendu 38 CZK na akcii. Ovšem management dividendu na příští rok zveřejní až po uzavření účetnictví za rok 2015. Do té doby bude trh o dividendách pouze spekulovat.

Tržby společnosti v příštích letech podle našeho názoru zastaví propady z minulých let zejména kvůli tomu, že porostou „nové“ segmenty jako mobilní data, příjmy z prodeje zařízení, O2 TV nebo ICT. Tradiční hlasové služby budou ještě nějakou dobu pod tlakem, což bude negativně ovlivňovat i provozní zisk.

Dvanáctiměsíční cílovou cenu stanovujeme na 238 CZK za akcii, což je průměr z ocenění metodou diskontovaných volných peněžních toků a diskontovaných dividend. Stanovujeme doporučení DRŽET s potenciálem 6,3 %.

O2 CR působí atraktivně i ve srovnání s regionální konkurencí. I když vzhledem k velkým kontraktům s CETINem nelze O2 jednoduše srovnávat s konkurencí, tak i při zohlednění rozdílů je valuace O2 pod průměrem trhu.
 

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář