New World Resources: predikce výsledků za 4Q2011

15.02.2012 16:55:36

NWR podle naší predikce příští čtvrtek zveřejní slabá čísla za 4Q2011, odrážející meziročně nižší prodej uhlí a koksu při vysokých fixních provozních nákladech. Firma v 4Q2011 prodala 2,63 mil. tun uhlí vs. 3,15 mil. tun ve stejném období předchozího roku (což byla nicméně mimořádně vysoká hodnota především díky extrémně vysokým prodejům energetického uhlí) a výrazně méně prodala také koksu. Očekáváme celkové kvartální tržby ve výši 394 mil. EUR, z čehož 197 mil. EUR tržby z prodeje koksovatelného uhlí, 104 mil. EUR z prodeje energetického uhlí a 49 mil. EUR z prodeje koksu.

Zatímco na tržbách jsme na úrovni tržního konsensu, na ziskových kategoriích jsme pesimističtější než kolegové analytici. Zisk na úrovni EBITDA očekáváme mírně nad 86 mil., což je téměř 47% meziroční pokles - meziroční nižší náklady na materiál a energie (nižší těžba a rozvoj nových ložisek) budou eliminovány vyššími personálními náklady (předpokládáme výplatu zaměstnaneckých bonusů) a celkové provozní náklady predikujeme o cca 3 mil. EUR vyšší v meziročním srovnání. To při o cca 72 mil. EUR nižších tržbách vede k výše uvedenému značnému poklesu EBITDA a EBIT.

Při projektovaném finančním výsledku v podobné výši jako v 3Q2011 (konkrétně očekáváme mírně lepší číslo, -27 mil. EUR vs. -29 mil. EUR v 3Q) se dostáváme k zisku před zdaněním na úrovni lehce pod 13 mil. EUR a čistému zisku 9 mil. EUR. To by odpovídalo celoročnímu čistému zisku na úrovni 129 mil. EUR neboli 48c/akcii (12 CZK/akcii, P/E 12,7x).

Akcie NWR v posledních týdnech posílily vlivem všeobecné pozitivní nálady na trzích, poklesu rizikových prémií a částečně také vlivem spekulací ohledně zvýšené možnosti těžbu uhlí ohrožujících záplav v Austrálii. Počasí na severovýchodě Austrálie se nicméně nyní drží v přijatelných mezích a aktuální předpovědi ukazují na lehce podprůměrnou pravděpodobnost příchodu mohutného tropického cyklónu pro zbytek února.

Z výše uvedených důvodů a kvůli tomu, že očekáváme horší výsledky za 4Q než trh, vidíme spíše šanci na mírnou korekci akcií NWR v povýsledkovém období. Reakce by nicméně neměla být dramatická vzhledem k tomu, že mnoho klíčových dat již trh zná díky „trading updatu“, který NWR zveřejnila 23. ledna.

Kompletní predikci výsledků NWR za 4Q2011 naleznete ke stažení zde. zde. (103,80 KB)

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář
Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.