Moody´s: Predikce výsledků hospodaření za 4Q 2014

06.02.2015 15:57:13

Konsenzus analytiků očekává růst tržeb o 9 %, což by znamenalo zpomalení v porovnání s 3Q. Očekávaná EBITDA na úrovni 357 milionů USD implikuje téměř 7% meziroční růst. To se nám jeví jako velmi konzervativní odhad, neboť loňské 4. čtvrtletí bylo pro Moody´s rychleji rostoucí než 3Q a navíc v posledním čtvrtletí loňského roku pokračoval pokles úrokových sazeb, který je pro firmu zásadním předpokladem úspěchu. Odhady také příliš nekorespondují s velmi optimistickým komentářem managementu během výsledků za 3Q.

Úrokové sazby měřené indexem Bank of America Merrill Lynch U.S. Corporate Index během 4Q 2014 klesly o další 2 desetiny procentního bodu, tedy podmínky pro emise dluhopisů jak s investičním, tak i se spekulativním ratingem jsou stále velmi příznivé. Rok 2014 by měl v emisích korporátních dluhopisů překonat i rok 2013 (1,57 biliónů dolarů), a to navzdory největší emisi dluhopisů v objemu 49 miliard dolarů, která proběhla v 3Q 2014. Taková emise ani jí blízká se v roce 2014 neodehrála.

Významnou informací by mohl být komentář managementu k obnovenému vyšetřování společnosti americkým ministerstvem spravedlnosti. Vyšetřování kvůli neobjektivnímu přidělování ratingů pro cenné papíry navázané na americké hypotéky bylo v roce 2010 přerušeno a pokračovalo jen vyšetřování Standard & Poor´s. To končí urovnáním ve výši 1,4 mld USD (více než roční zisk) a bude pokračovat vyšetřování Moody´s. Podle našeho názoru to aktuálně nebude kurzotvorné téma, do příštích měsíců ale může způsobovat volatilitu.

Celá predikce výsledků ke stažení zde zde

Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.