Moody´s: Predikce výsledků hospodaření za 4Q 2014

06.02.2015 15:57:13

Konsenzus analytiků očekává růst tržeb o 9 %, což by znamenalo zpomalení v porovnání s 3Q. Očekávaná EBITDA na úrovni 357 milionů USD implikuje téměř 7% meziroční růst. To se nám jeví jako velmi konzervativní odhad, neboť loňské 4. čtvrtletí bylo pro Moody´s rychleji rostoucí než 3Q a navíc v posledním čtvrtletí loňského roku pokračoval pokles úrokových sazeb, který je pro firmu zásadním předpokladem úspěchu. Odhady také příliš nekorespondují s velmi optimistickým komentářem managementu během výsledků za 3Q.

Úrokové sazby měřené indexem Bank of America Merrill Lynch U.S. Corporate Index během 4Q 2014 klesly o další 2 desetiny procentního bodu, tedy podmínky pro emise dluhopisů jak s investičním, tak i se spekulativním ratingem jsou stále velmi příznivé. Rok 2014 by měl v emisích korporátních dluhopisů překonat i rok 2013 (1,57 biliónů dolarů), a to navzdory největší emisi dluhopisů v objemu 49 miliard dolarů, která proběhla v 3Q 2014. Taková emise ani jí blízká se v roce 2014 neodehrála.

Významnou informací by mohl být komentář managementu k obnovenému vyšetřování společnosti americkým ministerstvem spravedlnosti. Vyšetřování kvůli neobjektivnímu přidělování ratingů pro cenné papíry navázané na americké hypotéky bylo v roce 2010 přerušeno a pokračovalo jen vyšetřování Standard & Poor´s. To končí urovnáním ve výši 1,4 mld USD (více než roční zisk) a bude pokračovat vyšetřování Moody´s. Podle našeho názoru to aktuálně nebude kurzotvorné téma, do příštích měsíců ale může způsobovat volatilitu.

Celá predikce výsledků ke stažení zde zde

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář