Měsíční přehled akciových trhů za únor 2012

06.03.2012 15:21:24

Relativně výrazný lednový efekt vyvolával na trzích během února tušení korekce, trhy se však k nějakým větším propadům rozhodně neměly. Naopak pokračoval růstový trend z ledna, i když přeci jen mírnějším tempem. Hlavním tématem během měsíce bylo jednak další pokračující jednání o pomoci Řecku, která zdá se úspěšně spěje ke své finalizaci, konec měsíce byl následně ve znamení očekávání výsledků druhého kola likviditního tendru Evropské centrální banky. Ten nakonec dopadl vcelku úspěšně a tento výsledek do značné míry uklidňuje situaci na finančních trzích. Zklidnění situace na evropském dluhopisovém trhu a stále solidní makrodata z americké ekonomiky indikují spíše pokračování pozitivní tržní nálady, na druhou stranu poslední dobou přeci jen viditelně dochází kupcům dech a případná korekce na sebe nemusí nechat dlouho čekat.

Po růstovém lednu přišlo uklidnění také na akciový trh v Praze, únor byl zjevně nejklidnějším měsícem od loňské srpnové paniky. Index PX se příliš nevzdálil od hodnoty 1000 bodů. Nejvíce rostoucím titulem v Praze byla Erste Bank, následována těžařem uhlí NWR a nezvykle operátorem Telefónica CR, naopak největší pokles zaznamenal technologický KIT Digital, následován jindy stabilním tabákovým výrobcem Philip Morris ČR.

Kompletní měsíční přehled ke stažení zde zde.

Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.