Měsíční přehled akciových trhů za duben 2012

04.05.2012 14:12:49

V dubnu se opět výrazněji dostala do popředí stále neutěšená situace v eurozóně. Hlavně Španělsko si „vysloužilo“ jistě nechtěnou pozornost investorů. I když se španělská vláda snaží novými úspornými opatřeními snížit zadlužení země a opět získat důvěru investorů, stále rostoucí nezaměstnanost a extrémně špatná situace na nemovitostním a bankovním trhu vznáší nové a nové otázky o stabilitě tamní ekonomiky. Situace je o to vážnější, že se jedná o čtvrtou největší ekonomiku eurozóny a neexistuje žádný záchranný mechanismus, který by bylo možno použít, pokud by se země dostala do obdobných problémů jako Řecko. Proti negativnímu evropskému tématu ale stojí dobrý vývoj v USA a Číně. Také již končící výsledková sezóna v USA přinesla mnoho pozitivních překvapení, kdy přes 70% reportujících firem dokázalo překonat tržní očekávání. I výsledková sezóna v eurozóně se začíná rozjíždět a z tohoto pohledu nás čeká určitě velmi živý měsíc. Zejména bude zajímavé sledovat, jak se firmy dokázaly v uplynulém kvartále poprat s klesajícími tržbami v Evropě a nahradit je růstem na ostatních trzích.

Vývoj titulů obchodovaných na pražské burze byl také velmi živý. Obzvláště se to týká menších emisí jako je CME (+11,4%),  OPG (-11%) či Kit Digital (-5,8%). Poklesy se ale týkaly i silnějších titulů jako je ČEZ (-4,8%) či Komerční banka (-6,4%). Celkově se na pražské burze snižují objemy obchodů a zájem investorů o české tituly stále oslabuje.

Kompletní Měsíční přehled ke stažení zde. zde. (291,95 KB)

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář
Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.