Měsíční přehled akciových trhů za červenec

08.08.2012 12:28:52

Obvykle poklidné prázdninové obchodování je letos velmi divoké a již několikrát museli politici a novináři přerušit dovolené a spěchat na důležité summity či přípravy na summity. Důvod je zřejmý. Eskalující evropská dluhová krize táhne s sebou celý zbytek světa a čím dál více se jeví, že záchrana leží na bedrech centrálních bank. Zejména ta evropská je pod velkým politickým tlakem, kterému ale zatím nepodlehla. Hlavním důvodem je zejména odmítavý postoj Německa k většině záchranných návrhů. Ovšem není se čemu divit, protože dosavadní návrhy přenášejí dluhy na nadnárodní organizace, ale souběžně nejsou tvořena pravidla pro budoucí fungování Evropy. V posledních týdnech začíná být zřejmé, že Španělsko a pravděpodobně i Itálie se neobejdou bez celkového bailoutu. Do doby, než o něj tyto země požádají, nemá ECB ani záchranné fondy EFSF a ESM dostatek mandátu a legislativní volnosti, aby zakročily a vyvedly Evropu z hluboké krize. Další důležité pokračování se očekává až po prázdninách, kdy budou politici a bankéři zpět z dovolených.

Pražský index PX v červenci osciloval okolo 900 bodové úrovně, když první prázdninový měsíc zakončil na 891 bodech.  Nejvíce rostoucím titulem byly akcie Pegas Nonwovens (+4,1%), naopak největší propad zaznamenaly akcie KIT digital (-25,4%) a Orco (-24,5%).

Celý měsíční přehled ke stažení  zde zde

Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.