Intel: Predikce výsledků hospodaření za 2Q 2015

21.07.2015 13:37:13

Investoři jsou v poslední době nervózní a odráží se to na ceně akcie. Před výsledky za 2Q se objevuje mnoho opatrných komentářů, které jsou opřené jak o spekulace, tak o konkrétní zprávy. To, co v minulém čtvrtletí bylo zdrojem pozitivního překvapení, je aktuálně důvodem poklesu ceny akcie. Poptávka po čipech z datových center totiž soudě podle konkurenční firmy QLogic ve 2Q výrazně zpomalila. Tato malá americká firma výrazně snížila odhad tržeb; aktuálně očekávají meziroční pokles o 15 %, V den vydání této informace se akcie Intelu dostala na roční minima. Právě obava z výkonnosti divize Data Center Group vedla část analytiků k negativní revizi cílových cen.

Dalším důležitým tématem budou prodeje počítačů a notebooků, respektive prodeje čipů do těchto zařízení. Oživení v tomto segmentu se již několik pololetí odkládá a 1H by nemělo být výjimkou. Ovšem výhled na 2. polovinu roku by názor trhu mohl změnit. Například prodeje notebooků v Taiwanu v červnu vzrostly meziměsíčně o 25 % a tento trend je očekáván i na další měsíce zejména ze strany soukromých kupců. Očekávané uvedení nové verze Windows 10 ve 2H by měl podpořit prodeje ze strany korporátních zákazníků.

Očekávané tržby dle agentury Bloomberg jsou 13 mld USD, to je zhruba v polovině očekávaného pásma. Optimisticky se jeví očekávání hrubé marže, kde průměr je nastaven na 61,8 %, přitom guidance managementu byla 60,5 % - 62 %.

Vzhledem k velké nejistotě doporučujeme držet pozice přes výsledky pouze spekulativním klientům.

Kompletní predikce ke stažení ZDE ZDE (376,65 KB)

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář
Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.