GoPro: Predikce výsledků hospodaření za 2Q 2015

21.07.2015 13:50:59

Mezinárodní expanze bude opět jako v minulých výsledcích zásadní pro růst tržeb. Prostor pro růst je totiž na vysoce saturovaném americkém trhu velmi složitý, takže management musí spoléhat na sice méně ziskovou, ale přesto velmi důležitou mezinárodní expanzi.

Podle konsenzu agentury Bloomberg by hrubá marže měla dosáhnout 45,2 % v porovnání s dlouhodobě nastaveným cílem 42 – 44 %. To by mělo být způsobeno zejména prodeji vysokomaržových kamer Hero 4 Black a Hero 4 Silver. Pokud by se ukazovalo, že to je udržitelný produktový mix, pak by z toho mohla pramenit v druhé polovině roku i pozitivní revize hrubé marže. Proti tomu ale může působit faktor vyšší konkurence v Číně. Z toho plyne, že pro pozitivní revizi cílů musí být mezinárodní expanze velmi rychlá a výrazná.

Meziroční expanze tržeb by měla dosáhnout 61,6 % po 38% expanzi v loňském roce. Tržby jsou odhadovány na úrovni 395 milionů dolarů a čistý zisk 36 milionů. Leccos mohou naznačovat velmi dobré výsledky společnosti Ambrella, která je velkým dodavatelem GoPro.

Velké očekávání je od prodejů dronů, které by měly být zahájen v první polovině příštího roku. Právě drony by měly diverzifikovat tržby, které jsou zatím závislé téměř výhradně na prodejích kamer. Jakékoli komentáře ohledně načasování či cenotvorby mohou být výrazně kurzotvorné.

Výsledky podle našeho názoru způsobí opět významnou reakci ceny akcie, která v minulosti byla -14 % až 13 %.

Kompletní predikce ke stažení ZDE ZDE (374,54 KB)

Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.