GoPro: Predikce výsledků hospodaření za 2Q 2015

21.07.2015 13:50:59

Mezinárodní expanze bude opět jako v minulých výsledcích zásadní pro růst tržeb. Prostor pro růst je totiž na vysoce saturovaném americkém trhu velmi složitý, takže management musí spoléhat na sice méně ziskovou, ale přesto velmi důležitou mezinárodní expanzi.

Podle konsenzu agentury Bloomberg by hrubá marže měla dosáhnout 45,2 % v porovnání s dlouhodobě nastaveným cílem 42 – 44 %. To by mělo být způsobeno zejména prodeji vysokomaržových kamer Hero 4 Black a Hero 4 Silver. Pokud by se ukazovalo, že to je udržitelný produktový mix, pak by z toho mohla pramenit v druhé polovině roku i pozitivní revize hrubé marže. Proti tomu ale může působit faktor vyšší konkurence v Číně. Z toho plyne, že pro pozitivní revizi cílů musí být mezinárodní expanze velmi rychlá a výrazná.

Meziroční expanze tržeb by měla dosáhnout 61,6 % po 38% expanzi v loňském roce. Tržby jsou odhadovány na úrovni 395 milionů dolarů a čistý zisk 36 milionů. Leccos mohou naznačovat velmi dobré výsledky společnosti Ambrella, která je velkým dodavatelem GoPro.

Velké očekávání je od prodejů dronů, které by měly být zahájen v první polovině příštího roku. Právě drony by měly diverzifikovat tržby, které jsou zatím závislé téměř výhradně na prodejích kamer. Jakékoli komentáře ohledně načasování či cenotvorby mohou být výrazně kurzotvorné.

Výsledky podle našeho názoru způsobí opět významnou reakci ceny akcie, která v minulosti byla -14 % až 13 %.

Kompletní predikce ke stažení ZDE ZDE (374,54 KB)

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář