General Electric: Predikce výsledků hospodaření za 4Q 2014

22.01.2015 12:37:04

Dominantním tématem předchozích reportů výsledků hospodaření bývalo dění v průmyslové divizi General Electric. Investoři sledovali hlavně vývoj růstu objednávek spolu s dosaženými maržemi. Čtvrtý kvartál bude poněkud odlišný v tom smyslu, že se nyní pozornost akcionářů přesune zejména na jeden jediný segment průmyslové divize, a sice na segment Oil & Gas. 

Tento segment je sice zodpovědný pouze za 17 % tržeb průmyslové divize a jen za 12 % tržeb celkově, nicméně právě zde existuje vlivem nedávného propadu cen ropy reálná šance realizace slabších výsledků či zhoršení platných výhledů na další období. Dosud přitom vedení GE počítalo s růstem tohoto odvětví o 6 % do roku 2017. Vzhledem k tomu, že jde o výhled zveřejněný ještě před pádem cen ropy, je poměrně pravděpodobné, že dojde k revizi těchto odhadů. Dopad na cenu akcie by však měl být utlumen tím, že je tento krok všeobecně očekáván a také tím, že nižší výkonnost segmentu Oil & Gas způsobená děním na trhu s ropou by mohla být kompenzována lepším vývojem u segmentu Aviation či Transportation, kterým naopak nízká cena ropy prospívá.

Tahounem očekávaného více než 4% růstu výnosů by měla být znovu průmyslová divize, z níž je nejsilnějším segmentem dlouhodobě Power & Water s očekávaným růstem o 22 % na 9,4 mld. USD za 4Q14. Poměrně solidní výkonnost by měl předvést i segment Aviation s 5% růstem na 6,5 mld. USD. Negativní vliv na celková čísla by měla mít finanční divize GE Capital s reportovaným 7% poklesem výnosů na 10,3 mld. USD.

Právě na průmyslovou divizi by měla firma v budoucích letech spoléhat stále více, což dokazuje probíhající akvizice francouzského průmyslového giganta Alstom a současně vyčlenění aktivit spojených s poskytováním spotřebitelských půjček do samostatné společnosti Synchrony a jejím následným odprodejem. 

Kompletní predikce ke stažení zde. zde. (413,77 KB)

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář