Fundamentální analýza společnosti Egis, Plc.

02.02.2007 16:30:59
Egis je maďarskou farmaceutickou společností, tradičně se zaměřující na výrobu, vývoj a prodej generických léků. Stále významněji se na tržbách společnosti prosazují léky vyráběné v licenci. Ve finančním roce 2004/5 dosáhl prodej licencovaných léků třetinového podílu na tržbách. Největším licenčním partnerem firmy je společnost Servier s podílem 49 % na tržbách z produktů vyráběných v rámci licence. Hlavním trhem společnosti je Maďarsko, ze zahraničních trhů Rusko, ostatní země bývalého SSSR a střední Evropa, v níž nejdůležitější místo zaujímá Polsko, následované Rumunskem, Českou republikou a Slovenskem.

Investiční doporučení k tomuto titulu je koupit, s cílovou cenou 31 306 forintů. Toto doporučení podporuje model diskontovaných peněžních toků i srovnání s podobnými firmami na CEE trhu. Firma má zajímavé růstové možnosti na zahraničních trzích, zvláště v zemích východní Evropy. Také se jí daří odolávat nepříliš příznivým podmínkám na trhu domácím, ty by se měly projevit v příštím roce určitým snížením zisku, postupně ale převáží pozitivní vlivy zahraničí. Kvalitní je také spolupráce s hlavním akcionářem společnosti, firmou Servier, která v rámci licence umožňuje Egisu vyrábět a prodávat některé velmi úspěšné léky, s nimiž se prosazuje jak doma, tak např. v Rusku. Zde bude také otevřena nová továrna, která by měla na konci roku 2007 dát další pozitivní impuls rozvoji společnosti.


Celou analýzu společnosti naleznete ve formátu PDF ZDE

Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.