Fundamentální analýza společnosti ECM

19.02.2007 16:08:02
Česká developerská společnost ECM je nováčkem pražské burzy, na kterou vstoupila v prosinci loňského roku. Zaměřuje se na development budov, v nedávné době vytvořila také investiční portfolio, v rámci nějž některé stavby pronajímá. Tyto hlavní činnosti doplňuje facility management. V historii byla firma aktivní především v Praze, v poslední době se snaží o proniknutí do dalších měst České republiky a také do Ruska. Za dobu své existence dokončila zhruba 10 projektů, nyní jich má rozpracováno cca dalších 20 (několika dalších je již plánováno). Největším projektem společnosti je komplex CITY v Praze na Pankráci, kde již bylo několik staveb postaveno, jiné jsou momentálně ve fázi výstavby a některé se teprve připravují. Komplex nabídne rozsáhlé kancelářské prostory, doplňěné např. konferenčním zařízením, hotelem, v areálu je i residenční projekt. Mimo Prahu v současnosti probíhají projekty v Plzni, Brně a Ostravě, v Rusku se připravuje projekt obchodního centra v městě Rjazaň.
Na základě naší analýzy stanovujeme cílovou cenu akcie společnosti ECM na hodnotu 1 938 CZK a doporučujeme tento titul kupovat. Společnost má dle našeho názoru kvalitní portfolio, pozitivně hodnotíme také změnu strategie z čistě developerské na smíšenou (vytvořením investičního portfolia). Na řadě projektů se ECM podílí se zahraničními společnostmi, což jí umožňuje dále rozšiřovat aktivity.

Analýzu společnosti ECM naleznete zde.

Vážení klienti,

dovolujeme si Vás upozornit, že dne 5.7. Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje bude firma uzavřena. Pokud budete chtít zadat pokyn, prosím kontaktujte svého makléře s předstihem.

Přejeme za společnost Cyrrus příjemný prodloužený víkend.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.