Fundamentální analýza společnosti ECM

19.02.2007 16:08:02
Česká developerská společnost ECM je nováčkem pražské burzy, na kterou vstoupila v prosinci loňského roku. Zaměřuje se na development budov, v nedávné době vytvořila také investiční portfolio, v rámci nějž některé stavby pronajímá. Tyto hlavní činnosti doplňuje facility management. V historii byla firma aktivní především v Praze, v poslední době se snaží o proniknutí do dalších měst České republiky a také do Ruska. Za dobu své existence dokončila zhruba 10 projektů, nyní jich má rozpracováno cca dalších 20 (několika dalších je již plánováno). Největším projektem společnosti je komplex CITY v Praze na Pankráci, kde již bylo několik staveb postaveno, jiné jsou momentálně ve fázi výstavby a některé se teprve připravují. Komplex nabídne rozsáhlé kancelářské prostory, doplňěné např. konferenčním zařízením, hotelem, v areálu je i residenční projekt. Mimo Prahu v současnosti probíhají projekty v Plzni, Brně a Ostravě, v Rusku se připravuje projekt obchodního centra v městě Rjazaň.
Na základě naší analýzy stanovujeme cílovou cenu akcie společnosti ECM na hodnotu 1 938 CZK a doporučujeme tento titul kupovat. Společnost má dle našeho názoru kvalitní portfolio, pozitivně hodnotíme také změnu strategie z čistě developerské na smíšenou (vytvořením investičního portfolia). Na řadě projektů se ECM podílí se zahraničními společnostmi, což jí umožňuje dále rozšiřovat aktivity.

Analýzu společnosti ECM naleznete zde.
Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.