FORTUNA - úvodní doporučení a cílová cena

27.10.2010 6:56:17

Poprvé od května roku 2008 se pražská burza dočkala primární emise akcií. Minulý týden se odehrál první obchodní den největší středoevropské sázkové společnosti Fortuna Entertainment Group.

Historie firmy sahá do roku 1990, nynějším majoritním vlastníkem je investiční skupina Penta. Hlavním oborem činnosti společnosti je provozování kurzových sázek zejména na sportovní utkání, v tomto oboru je skupina největší ve střední Evropě, kdy na každém ze svých trhů (ČR, Polsko, Slovensko) zaujímá druhé místo na trhu. Fortuna má jednak širokou síť kamenných poboček, disponuje také možností sázek on-line. Tento způsob sázení v poslední době nabývá na oblibě a objem sázek podaných on-line výrazně roste. Celkovým objemem je sázkový trh ve východní Evropě stále výrazně pod úrovní západní Evropy.

Vedle klasických kurzových sázek získala společnost během letošního roku licenci na provozování loterijních her v ČR, spuštěním těchto aktivit v příštím roce chce Fortuna konkurovat zejména domácí sázkové společnosti Sazka, která je aktuálně v ČR jediná provozující loterie. Dalším růstovým driverem by měl být rozvoj on-line sázení v Polsku, kde je aktuálně v procesu schvalování legislativa, podle které bude možno on-line sázky v Polsku nabízet. Dalším projektem, od kterého si společnost slibuje růst je on-line herní a sázková platforma FortunaWin, která je z ekonomických důvodů lokalizována na Maltě a aktuálně cílí na maďarský trh. Společnost stále zkoumá další možnosti nových produktů v oblasti sázek a loterií, stejně jako expanze na další trhy. Fortuna také vlastní call opci na chorvatskou společnost Fortuna HR, která ji za jistých podmínek opravňuje převzít sázkové aktivity také v této zemi.

Emise Fortuny svojí velikostí nepatří k největším, sázkové podnikání patří svou charakteristikou k defenzivním, akcie také bude nabízet zajímavý dividendový výnos, podle našich odhadů přibližně 7 % - 8 %.

Na základě ocenění modelem DCF stanovujeme pro akcie společnosti Fortuna Entertainment Group roční cílovou cenu 121 Kč, resp. 19,4 PLN. Vzhledem k 14% prémii oproti včerejšímu závěrečnému kurzu stanovujeme pro tyto akcie úvodní investiční doporučení „akumulovat" / „accumulate".

 

Plné znění analýzy ke stažení zde zde.

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář