Fortuna: Predikce výsledků za 3Q 2011

27.10.2011 11:25:52

Výsledky Fortuna Entertainment Group za 3. kvartál by měly potvrdit postupný růst sázkového trhu v jednotlivých zemích regionu, nicméně třetí kvartál nebývá sezónně příliš silný a neproběhly také žádné větší světové sportovní akce. U jednotlivých sázkových ukazatelů tak předpokládáme růst, ovšem nikoliv výrazný. Očekáváme mírný pokles u GW ze sportovního sázení, díky od letoška platným změnám v odvodech na polském trhu, které změnily chování polských sázejících. Společnost v kontextu s předchozími kvartály nezveřejní informace pod úrovní EBITDA. Sledovaný kvartál bude prvním, do kterého promluví loterie Fortuna Loto. Stírací losy si svoji premiéru odbyly již v druhém kvartále.

Celkový objem přijatých sázek za 3Q odhadujeme na 92,9 mil. eur (+10,0% y/y). V oblasti sportovního sázení si pozici jedničky mezi trhy drží ČR, tam objem přijatých sázek odhadujeme na 49,8 mil. eur, výši hrubých výher (GW) předpokládáme na 10,0 mil. eur. Na Slovensku předpokládáme objem přijatých sázek 28,0 mil. eur a GW 6,5 mil. eur., v Polsku předpokládáme přijaté sázky 10,4 mil. eur a GW 3,7 mil. eur.  Celkové GW (včetně loterie) odhadujeme na 21,6 mil. eur (+2,2% y/y). Po započtení ostatních výnosů a odvodů v některých zemích odhadujeme tržby na 19,2 mil eur, po započtení provozních nákladů odhadujeme provozní zisk EBITDA na 4,0 mil. eur (-28,6% y/y), kdy pokles je způsoben zejména růstem nákladů na loterii.

U obou trhů kde je v provozu on-line sázení (ČR, SR) předpokládáme růst jak objemu GW ze sázek přijatých online, tak jejich poměru na celkových hrubých výhrách (v ČR 3,7 mil. eur, 37% podíl, na Slovensku 2,9 mil. eur, 45% podíl). V Polsku zatím online sázení Fortuna neprovozuje, jeho spuštění by se mělo odehrát na přelomu roku. Objem přijatých sázek v segmentu loterie (tj. Loto a stírací losy) dosáhl za 3Q podle našich odhadů 3,9 mil. eur, hrubé výhry dosáhly celkově 1,3 mil. eur.

Fortuna si na rozdíl od většiny společností na pražské burze nedává pro tento rok konkrétní finanční cíle, proto nečekáme v tomto smyslu žádný komentář. Je možné, že se Fortuna vyjádří k běhu nedávno započatého projektu loterie, popř. připravovaného online sázení v Polsku. Od listopadu má Fortuna spustit novou loterijní hru, která má být přímou konkurencí loterie Štastných 10, kterou provozuje Sazka.

Kompletní predikce ke stažení zde zde.

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář