Fortuna: Predikce výsledků za 1Q 2013

06.05.2013 12:32:26

Fortuna zveřejní výsledky svého hospodaření za první tři měsíce letošního roku zítra před začátkem obchodní seance na pražské burze.

Objem přijatých sázek by se měl meziročně zvýšit o 18 % na 134,28 mil. EUR, přičemž tahounem bude český (69,39 mil. EUR, tj. +19 % y/y) a polský (19,28 mil. EUR, tj. +29 % y/y) trh. K mírnému růstu by mělo dojít i na slovenském trhu (37,27 mil. EUR, tj. +8 % y/y), který byl v loňském roce negativně ovlivněn odchodem velkých hráčů Fortuny. Celkově by však čistě dle vývoje přijatých sázek mělo jít o poměrně úspěšný kvartál.

Marže hrubých výher by měla dle naší predikce zůstat na úrovni kolem 23,5 %. Trend v této oblasti je přitom jasný. Marže hrubých výher se již delší dobu Fortuně snižují vzhledem k tomu, že roste důraz na poskytování sázek přes online aplikace. Tento segment je ale na druhou stranu spojen i s nižší nákladovostí, takže nižší marže nutně neznamenají zhoršení hospodaření Fortuny.

Obdobně jako u přijatých sázek bude nejsilnější růst u hrubých výher patrný v Polsku, přičemž nejslabší by mělo být z tohoto pohledu opět Slovensko. Na tomto trhu sice dojde k růstu přijatých sázek, tempo bude ale natolik slabé, že nedokáže kompenzovat snížení marží. Oproti marži hrubých výher na úrovni 26,9 % v 1Q 2012 totiž očekáváme, že dojde k jejich snížení až na úroveň kolem 23 %.

Velmi sledovaný bude samozřejmě i příspěvek projektu loterie, u kterého se očekává dosažení zisku již v průběhu 1H letošního roku. Za 1Q se dle naší predikce podaří loterii dostat ze silné ztráty (1,2 mil. EUR v 1Q 2012, celkem 3,8 mil. EUR za FY 2012) až na úroveň záporné nuly (nepřekvapil by nás však ani mírný zisk). V tiskové zprávě vydané k hospodářským výsledkům by se mohly objevit i nové informace ohledně hledání strategického partnera pro celý projekt loterie.

Velkým tématem je i navržená dividenda, jejíž kombinovaná výše je 0,67 EUR na akcii, tzn. 16% dividendový výnos k současné ceně akcie. Její schválení na valné hromadě k 28. červnu 2013 je dle nás vysoce pravděpodobné a otázkou tak zůstává pouze forma financování této dividendy a rozhodný den pro nárok na ni. Představenstvo prozatím navrhuje 11. červen, jakožto rozhodný den a 26. červen či 30. červen, jakožto data vyplacení dividendy.

Kompletní predikce výsledků ke stažení zde. zde. (524,05 KB)

Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.