Fortuna: Predikce výsledků hospodaření za 4Q 2014

03.03.2015 12:08:22

Hospodářské výsledky za celý rok 2014 zveřejní Fortuna již tento čtvrtek, a to ještě před zahájením obchodování na BCPP.  

Předpokládáme, že se i poslední čtvrtletí neslo v duchu silného navyšování přijatých sázek, k čemuž přispěly všechny trhy, na kterých Fortuna působí. Po 22,5% y/y růstu přijatých sázek za 3Q by během 4Q mělo dojít k posílení o 12 % y/y na odhadovaných 182 mil. EUR. To je velmi slušné tempo, vezmeme-li v úvahu, že během 4Q již nebyly výsledky Fortuny podpořeny konáním velké sportovní události jako byly Zimní olympijské hry během 1Q či MS ve fotbale z přelomu 2Q a 3Q.

Za celý rok by mělo být dosaženo růstu objemu přijatých sázek o 18,8 % y/y na 673,6 mil. EUR, což vysoce překoná managementem původně odhadovaných 645 mil. EUR.

Hrubé výhry by za samotné 4Q měly vzrůst o 1,7 % y/y na 33,7 mil. EUR.  Slabší meziroční navýšení oproti přijatým sázkám je dáno poměrně vysokou srovnávací základnou z 4Q 2013, kdy marže hrubých výher přesáhly 20 %. Nyní očekáváme marže na nižších úrovních, konkrétně na 18,5 %. Také celoroční růst hrubých výher by měl být oproti růstu přijatých sázek mírnější. Důvodem zůstávají nižší marže.

Čistý zisk za celý rok 2014 by měl dle našich odhadů vzrůst o 7,2 % y/y na 16,7 mil. EUR. Růstu bude dosaženo navzdory slabšímu druhému pololetí, které pravděpodobně postihnou vyšší odpisy v souvislosti se zařazením terminálů Intralotu do majetku Fortuny. Negativně by na čistý zisk měly působit také měnové vlivy.

Návrh letošní dividendy by ještě neměl být zveřejněn, nicméně je pravděpodobné alespoň potvrzení stávajícího dividendového výplatního poměru na úrovni 70-100 % čistých konsolidovaných zisků. To by implikovalo dividendu 0,22-0,32 EUR na akcii.

Spolu s výsledky by měl management vydat také svůj výhled na celý letošní rok. Očekáváme velmi příznivé komentáře vůči vývoji kurzového sázení, přičemž určité aktualizace by se mohla dočkat i loterie a zejména pak projekt online kasina. Jedním z hlavních témat by mělo být také očekávané navýšení zdanění v ČR. Právě výhled spolu s následným konferenčním hovorem bude velmi zajímavý, a to i vzhledem k tomu, že půjde o premiéru nedávno obměněného managementu. 

Kompletní predikce ke stažení zde. zde. (444,19 KB)

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář