Fortuna: Predikce výsledků hospodaření za 1Q 2015

06.05.2015 9:50:57

Hospodářské výsledky za první kvartál letošního roku zveřejní vedení Fortuny již zítra, a to před zahájením obchodování na BCPP. Vzhledem k tomu, že jde o lichý kvartál, budou reportována pouze data po úroveň EBITDA. 

Předpokládáme, že bude nadále pokračovat trend silného navyšování objemu přijatých sázek, což je dáno stále větším důrazem na online sázení a hlavně pak na live sázky. Na meziročním nárůstu přijatých sázek o odhadovaných více než 15 % na 191 mil. EUR by se přitom měly podílet všechny tři trhy, na kterých Fortuna působí. Mělo by tedy jít o poměrně úspěšný start do nového roku, v rámci něhož očekává management růst celkových přijatých sázek až na 730 mil. EUR, což znamená meziroční posílení o 9 % (očištěno o jednorázové vliy).

Robustní nárůst přijatých sázek by se však neměl příliš projevit na úrovni hrubých výher. Předpokládáme totiž, že marže hrubých výher poklesne až k 18,3 % oproti loňským 20,6 %. Jde o klíčovou hodnotu pro každou sázkovou kancelář, která však jde ovlivnit jen velmi obtížně. Je totiž dána výsledky sportovních utkání. Během prvního kvartálu se zejména v britské Premier League dařilo favoritům, na které vždy sází většina tipérů. Dalším negativním faktorem, který se promítne na maržích, bylo i zrušení manipulačního poplatku na Slovensku, čímž Fortuna následovala rozhodnutí Tipsportu. Očekáváme tak, že hrubé výhry vzrostou pouze o 2,5 % y/y na 35 mil. EUR.

Zisková úroveň EBITDA by dle našich odhadů měla klesnout až o 21 % y/y na 7,4 mil. EUR. Jde o následek navýšení personálních nákladů spolu s ostatními provozními náklady, za kterými se skrývá zejména nárůst výdajů na marketing a na vývoj nové platformy. Právě vysoké investice do nové platformy, od které si vedení Fortuny slibuje nárůst konkurenceschopnosti firmy, stály z velké části i za rozhodnutím přerušit v letošním roce vyplácení dividendy.

Klasický konferenční rozhovor mezi managementem a analytiky začne zítra od 15:00, kde nás bude kromě případné konkretizace letošního výhledu hospodaření zajímat také to, jak vnímá vedení možný odsun přijetí nového loterijního zákona upravujícího online hazard.

Kompletní predikce ke stažení zde. zde. (441,04 KB)

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář