Fortuna: predikce výsledků 4Q 2012

06.03.2013 15:41:31

FEG zveřejní své výsledky hospodaření za rok 2012 zítra, a to ještě před zahájením obchodování na pražské burze.

Očekáváme 10,3% meziroční nárůst přijatých sázek, přičemž se na tomto nárůstu budou podílet všechny hlavní trhy, na kterých Fortuna Entertainment Group působí (ČR +9,6 % y/y, Polsko +33,9 % y/y), s výjimkou Slovenska (-4,6 % y/y).

 Hrubé výhry však vzrostou vzhledem k nižším průměrným maržím pomalejším tempem než objem přijatých sázek. Negativně působí jednak pro FEG nepříznivé výsledky sportovních klání v loňském roce a zčásti také rozpouštění jackpotu loterie během 4Q 2012.

Projekt loterie by dle našich odhadů měl vykázat celoroční ztrátu na úrovni EBITDA 4,4 mil. EUR, což je takřka v polovině managementem avizovaného pásma ztráty od 4 do 5 mil. EUR. V tiskové zprávě k výsledkům či při konferenčním hovoru s vedením společnosti bychom se měli dozvědět více informací k budoucnosti tohoto projektu. Očekáváme potvrzení závazku vymanit loterii z pokračujících ztrát do konce 1H 2013 (možné je však i posunutí tohoto plánu už na 1Q 2013).  Zajímá nás také, v jaké fázi je příprava spolupráce s blíže nespecifikovanými potenciálními strategickými partnery, kteří by FEG měli s loterijním byznysem pomoci.

Predikce Fortuny počítá s celoročním ziskem na úrovni EBITDA v pásmu 21 - 22 mil. EUR. V našich odhadech jsme spíše odvážnější a předpokládáme EBITDA na horní hranici tohoto rozpětí. Důvodem jsou nižší odhadované ztráty z loterie.

Dalším velkým tématem bude výše dividendy z čistého zisku za rok 2012. Tu se však zítra s nejvyšší pravděpodobností ještě nedozvíme. Management její výši klasicky navrhuje valné hromadě až v dubnu, přičemž zítra bude nejspíše jen potvrzeno rozpětí výplatního pásma na 70 - 100 % čistého zisku. Vzhledem k očekávanému více než 10%  meziročnímu poklesu čistého zisku neočekáváme, že se firmě podaří udržet dividendu na 0,23 EUR. Predikujeme 90% výplatní poměr a tedy dividendu na 0,21 EUR.

 Celý dokument ke stažení ZDE ZDE (523,66 KB)

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář