Fortuna: Predikce hospodářských výsledků za 4Q 2013

05.03.2014 14:33:12

Vedení sázkové kanceláře Fortuna Enterteinment Group zveřejní výsledky hospodaření za rok 2013 zítra ráno před zahájením obchodování na pražské burze.

Předpokládáme, že i během posledního čtvrtletí loňského roku pokračoval trend silného nárůstu objemu přijatých sázek. Konkrétně o 18 % y/y na 157,91 mil. EUR. Za celý rok 2013 by se tak přijaté sázky měly zvýšit o 20,4 % y/y na 563,12 mil. EUR, což by znamenalo hladké splnění jednoho z cílů managementu, v rámci kterého bylo předurčeno dosažení alespoň 510 mil. EUR na celkových přijatých sázkách.

Velmi silný meziroční růst objemu přijatých sázek by se však dle našeho modelu neměl projevit na hrubých výhrách. Na vině jsou totiž, stejně jako v předchozích kvartálech tohoto roku, nízké marže, které se pojí s trendem odklonu od klasického sázení přes pobočky k sázení přes internetové platformy. Navíc je srovnávací základna z předloňského 4Q na mimořádně vysokých úrovních.

Úroveň EBITDA odhadujeme za 4Q na 7,55 mil. EUR, tj. -14,2 % y/y. I když jde o poměrně citelný meziroční pokles, jedná se stále o silný příspěvek k celoroční EBITDA, která by tak měla splnit další z  cílů managementu pro rok 2013. Tím byl růst na této úrovni o alespoň 6,3 % y/y na 23,5 mil. EUR vs. námi odhadovaných +16,1 % y/y na 25,65 mil. EUR.

Za nejsilnější riziko tohoto našeho poměrně optimistického očekávání považujeme vyšší než predikované ostatní provozní náklady v souvislosti s vývojem nové online platformy.

Vzhledem k robustním provozním úrovním by mělo být dosaženo i poměrně silného meziročního růstu čistého zisku. Je ovšem nutno podotknout, že odchylka tržních odhadů od reality může být na této úrovni vyšší než v případě přijatých sázek či hrubých výher. Management totiž čistý zisk reportuje jen při výsledcích za 2Q a 4Q.

Akcionáře bude jistě zajímat jakákoliv indikace letos vyplácené dividendy. Předpokládáme, že se zítra její výši ještě nedozvíme a budeme si na ni muset počkat nejspíše až do poloviny dubna. Nicméně zůstáváme u našeho očekávání, že management navrhne vyplacení 0,25 EUR na akcii, což aktuálně znamená 5,3% dividendový výnos.

Kompletní predikce ke stažení zde. zde. (543,84 KB)

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář