Fortuna: Predikce hospodářských výsledků za 2Q 2014

25.08.2014 12:40:49

Fortuna zveřejní hospodářské výsledky za druhý kvartál, respektive za první pololetí letošního roku ve čtvrtek před začátkem obchodní seance na pražské burze.

Předpokládáme, že za 2Q zaznamenala Fortuna takřka 25% meziroční nárůst přijatých sportovních sázek. Tento růst byl primárně způsoben konáním jedné z největších sportovních událostí letošního roku, a sice fotbalovým šampionátem v Brazílii. Největší zásluhu na tomto růstu by dle našich predikcí měl mít český trh, který by mohl předvést až 33% y/y růst na celkových 94 mil. EUR. Dvouciferného růstu však pravděpodobně dosáhly i sportovní sázky na polském a slovenském trhu.

Hrubé výhry u sportovních sázek by měly za 2Q díky v meziročním srovnání silnějším maržím dosáhnout růstu o 32 % y/y na 29,5 mil. EUR. Předpokládaná marže na úrovni 18 % je sice oproti 2Q loňského roku mírně vyšší, nicméně se srovnáním s maržemi 1Q letošního roku jde o oslabení o citelné 2 procentní body.

EBITDA za uplynulý kvartál s nejvyšší pravděpodobností silně vzroste oproti 2Q 2013, což je ovšem dáno mimořádně slabou srovnávací základnou. Za celý půlrok očekáváme u EBITDA nižší meziroční nárůst způsobený vyššími provozními náklady.

Celoročním cílem managementu je dosáhnout růstu celkových přijatých sázek o 13,7 % y/y na 645 mil. EUR a navýšení EBITDA o 5-10 % y/y (bez započtení loňských mimořádných 2,2 mil. EUR, jakožto vratky polské daně). Tyto cíle by dle našeho očekávání mohly být za 1H splněny z 52 % na úrovni přijatých sázek a z 56 % na úrovni EBITDA (srovnání k průměru z vedením očekávaného pásma).

Vzhledem k přívětivému průběhu letošního roku předpokládáme potvrzení celoročních cílů. Oproti předchozím letům již v současnosti není vývoj loterie příliš významným tématem vzhledem ke stabilizaci hospodaření tohoto projektu. Nepředpokládáme přitom, že by se v dohledné době měly číselné loterie Fortuny dočkat citelnějšího oživení. 

Kompletní predikce ke stažení zde. zde. (125,24 KB)

Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.