Fortuna: Predikce hospodářských výsledků za 2Q 2014

25.08.2014 12:40:49

Fortuna zveřejní hospodářské výsledky za druhý kvartál, respektive za první pololetí letošního roku ve čtvrtek před začátkem obchodní seance na pražské burze.

Předpokládáme, že za 2Q zaznamenala Fortuna takřka 25% meziroční nárůst přijatých sportovních sázek. Tento růst byl primárně způsoben konáním jedné z největších sportovních událostí letošního roku, a sice fotbalovým šampionátem v Brazílii. Největší zásluhu na tomto růstu by dle našich predikcí měl mít český trh, který by mohl předvést až 33% y/y růst na celkových 94 mil. EUR. Dvouciferného růstu však pravděpodobně dosáhly i sportovní sázky na polském a slovenském trhu.

Hrubé výhry u sportovních sázek by měly za 2Q díky v meziročním srovnání silnějším maržím dosáhnout růstu o 32 % y/y na 29,5 mil. EUR. Předpokládaná marže na úrovni 18 % je sice oproti 2Q loňského roku mírně vyšší, nicméně se srovnáním s maržemi 1Q letošního roku jde o oslabení o citelné 2 procentní body.

EBITDA za uplynulý kvartál s nejvyšší pravděpodobností silně vzroste oproti 2Q 2013, což je ovšem dáno mimořádně slabou srovnávací základnou. Za celý půlrok očekáváme u EBITDA nižší meziroční nárůst způsobený vyššími provozními náklady.

Celoročním cílem managementu je dosáhnout růstu celkových přijatých sázek o 13,7 % y/y na 645 mil. EUR a navýšení EBITDA o 5-10 % y/y (bez započtení loňských mimořádných 2,2 mil. EUR, jakožto vratky polské daně). Tyto cíle by dle našeho očekávání mohly být za 1H splněny z 52 % na úrovni přijatých sázek a z 56 % na úrovni EBITDA (srovnání k průměru z vedením očekávaného pásma).

Vzhledem k přívětivému průběhu letošního roku předpokládáme potvrzení celoročních cílů. Oproti předchozím letům již v současnosti není vývoj loterie příliš významným tématem vzhledem ke stabilizaci hospodaření tohoto projektu. Nepředpokládáme přitom, že by se v dohledné době měly číselné loterie Fortuny dočkat citelnějšího oživení. 

Kompletní predikce ke stažení zde. zde. (125,24 KB)

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář