Fortuna: Predikce hospodářských výsledků za 2Q 2013

26.08.2013 13:46:22

Vedení sázkové kanceláře Fortuna zveřejní výsledky hospodaření za 2Q/1H letošního roku ve čtvrtek 29. srpna před zahájením obchodování na pražské burze.

Dle našich odhadů byly předchozí tři měsíce z hlediska hospodaření Fortuny poměrně příznivé, přičemž celkové přijaté sázky by se měly v meziročním srovnání zvýšit o 13 % na 130,2 mil. EUR. Firma sice již nebude zveřejňovat rozklad přijatých sázek podle regionů, nicméně je velmi pravděpodobné, že tahounem zůstane Česká republika a Polsko. V ČR působí příznivě nadále zrušení manipulačního poplatku u online sázek, což tento segment zatraktivnilo a v Polsku se zase v meziročním srovnání pozitivně promítá převzetí několika poboček od konkurenčního Tipsport PL a neutichající zájem o internetové sázení. Tržby z loterií by naopak měly meziročně silně poklesnout, což je důsledek rozhodnutí managementu nadále nepodporovat segment číselných her.

Hrubé výhry by však kvůli nižším maržím měly v meziročním srovnání růst mnohem pomaleji. Jen o 6,6 % y/y na 24,1 mil. EUR a rozhodně tak nedojde k zopakování velmi silného vývoje na této úrovni, který jsme mohli vidět ve výsledcích za 1Q letošního roku. Příčinou bylo již mnohem méně překvapivých sportovních výsledků, což během 2Q vedlo k tomu, že bylo na výhrách vyplaceno 81 % všech přijatých sportovních sázek oproti 73 % během 1Q letošního roku a 80 % za 2Q 2012.

Úroveň EBITDA by měla zaznamenat 37,1% meziroční růst na 2,4 mil. EUR, čehož bude pravděpodobně dosaženo jen umazáním ztráty z loterie. Oproti 11,3 mil. EUR EBITDA za 1Q letošního roku jde o citelné snížení, což by však s sebou nemělo nést negativní překvapení vzhledem k tomu, že managementu tento vývoj silně indikoval již během květnového reportu čísel za 1Q.

Za první pololetí by se firmě mělo podařit dosáhnout 13,74 mil. EUR na EBITDA, což znamená splnění celoročního cíle již z 59 %. Při reportu výsledků za 1H letošního roku očekáváme i vyjádření managementu k dalšímu vývoji společnosti v krátkodobém a střednědobém horizontu, avšak i přes současný pozitivní vývoj EBITDA nepředpokládáme, že dojde k navýšení celoročního cíle hospodaření.

Kompletní predikce ke stažení zde. zde. (545,22 KB)

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář