Fortuna Group: flash analýza výsledků za 4Q 2010

01.03.2011 11:35:35

Fortuna Entertainment Group dnes zveřejnila své první kompletní roční výsledky od svého vstupu na burzu. I když v minulém týdnu došlo k částečnému úniku informací o těchto výsledcích, nakonec se tyto neoficiální informace zcela nepotvrdily a některé ukazatele dopadly mírně hůře než se čekalo.  Celkově však výsledky nepřinesly téměř žádné překvapení, v souladu s očekáváním rostly všechny sledované ukazatele výsledovky, některé z nich již firma dříve předběžně uvedla.

Objem přijatých sázek ze všech trhů vzrostl na 384,2 mil. eur (+13,7% y/y, souladu s předběžnými výsledky firmy), ukazatel hrubých výher dosáhl 92,8 mil. eur (+9,6% y/y, odh. Cyrrus: 93,0 mil. eur), meziročně lépe a naopak mírně nad náš odhad dopadl ukazatel výnosů, který dosáhl 81,2 (+8,8% y/y, náš i tržní odhad 81,0 mil. eur).

Ukazatele provozních zisků EBITDA a EBIT za našimi odhady zaostaly, a to zejména díky mírně vyšším než odhadovaným ostatním provozním nákladům. EBITDA dosáhla 25,1 mil. eur (+6,6%, odh. 25,3 mil. eur). Čistý zisk z pokračujících operací dosáhl 17,4 mil. eur (+2,6% y/y, náš odhad 17,5 mil. eur). Do čistého zisku se však promítl převod operací v Chorvatsku mimo skupinu Fortuna, tím dosáhla Fortuna dodatečného zisku z „discontinued operations“ ve výši 2,9 mil. eur., celkový zisk tedy dosáhl 20,3 mil. eur.

Při pohledu na jednotlivé trhy vidíme, že posílila pozice ČR co by největšího trhu společnosti, nyní s více než 50% podílem v objemu přijatých sázek, zároveň také na tomto trhu nejvíce narostl objem přijatých sázek (o přibližně 22%), naopak na trhu v Polsku dokonce došlo k poklesu objemu přijatých sázek o cca 4%. To samozřejmě souvisí s dosavadní nerozvinutostí on-line sázení v této zemi, s jeho rozvojem během tohoto roku by se měl objem přijatých sázek zvyšovat. Společnost začala odděleně vykazovat také hospodaření na Maltě, kde je lokalizována platforma FortunaWin pro internetové sázení na maďarském trhu, podíl objemu přijatých sázek na maďarském trhu je však aktuálně zanedbatelný, cca 0,3%, v absolutním vyjádření cca 1,3 mil. eur.

Firma v souladu s předběžným vyjádřením nebyla konkrétní v oblasti navržené dividendy, pouze potvrdila záměr výplaty 70% až 100% čistého zisku (z pokračujících operací), s tím, že návrh dividendy bude zveřejněn na květnové valné hromadě. My nadále odhadujeme výši dividendy na 0,3 eur na akcii.

Fortuna také nebyla příliš konkrétní v oblasti výhledů pro tento rok. Nadále očekává růst sázkového trhu v regionu CEE, s přihlédnutím k tomu, že rok 2010 byl spíše silnější z důvodu velkých světových sportovních podniků (pro rok 2011 v našem modelu očekáváme zpomalení růstu přijatých sázek na 10,2%). Nadále hodlá Fortuna rozvíjet svůj projekt číselné loterie v ČR (nezávisle na vývoji kolem Sazky) a on-line sázení v Polsku. Oblast výhledů a záměrů tedy nepřinesla žádné překvapení.

Celkově dnešní výsledky hodnotíme jako mírně horší než naše odhady, nicméně rozdíly opravdu nejsou velké a tyto výsledky nemění náš náhled na hospodaření společnosti. Ještě menší rozdíly (také však negativní) vidíme oproti tržnímu konsenzu. Ani tržní reakce na dnešní výsledky není výrazná, na českém trhu titul osciluje mezi včerejším závěrem a mírnými zisky, na polském trhu je aktivita zanedbatelná.

Kompletní flash analýza ke stažení zde zde.

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář