Fortuna: Flash analýza hospodářských výsledků za 3Q 2014

06.11.2014 11:19:38

Mírně pozitivní překvapení v dnes reportovaných výsledcích Fortuny lze nalézt hned v horní úrovni výsledovky. Celkové přijaté sázky se zejména díky silnějšímu růstu objemů kurzových sázek v České republice zvýšily o 22 % y/y na 158,4 mil. EUR. Za prvních 9 měsíců letošního roku tak celkově položka přijatých sázek vzrostla o 21 % y/y na 491,6 mil. EUR. Vzhledem k velmi příznivému vývoji za 9M je velmi pravděpodobné, že dojde k překonání výhledu managementu ze začátku letošního roku, který počítá s růstem přijatých sázek za 2014 o 13,7 % y/y na 645 mil. EUR. 

Příjemně nás překvapila i úroveň marží hrubých výher. V naší predikci jsme předpokládali mezikvartální stagnaci této položky na 19 %, nicméně realitou byl její mírný růst na 19,8 %. Tím došlo k silnějšímu meziročnímu zvýšení hrubých výher, konkrétně o 20,6 % y/y na 31,3 mil. EUR. Nutno podotknout, že tahounem pozitivního vývoje je nadále segment kurzových sázek, který těží z rostoucího zájmu sázkařů o online sázky.

Díky silnějšímu růstu přijatých sázek navíc při zvýšených maržích rostla i úroveň EBITDA, a to o 34 % y/y na 7 mil. EUR. Jde o silnější překonání našich i tržních odhadů. Vedení bohužel nekonkretizuje vývoj jednotlivých provozních nákladů, nicméně předpokládáme, že došlo k mírnějšímu než očekávanému růstu ostatních provozních nákladů, což dále podpořilo vývoj EBITDA. Vzhledem k velmi příznivému vývoji za dosavadních 9M přikročil management ke zvýšení svého celoročního výhledu růstu EBITDA. Nově je tak očekáván růst tohoto ukazatele o 10-20 % y/y namísto předchozího navýšení o 5-10% y/y. EBITDA by tak měla dosáhnout 26,9-29,4 mil. EUR, což bude znamenat nejvyšší úroveň v historii firmy.

Hospodářské výsledky pod úroveň EBITDA nebývají v lichých kvartálech zveřejňovány, nicméně vzhledem k tomu, co reportováno bylo, je logické očekávat silnější růst i na provozním a čistém zisku. Zejména čistý zisk pak bude zajímat dividendově orientovaného akcionáře Fortuny. V reakci na současný vývoj navyšujeme náš výhled čistého zisku z dosavadních 15,9 mil. EUR na nejméně 17 mil. EUR, což při předpokládaném 90% dividendovém výplatním poměru indikuje dividendu 0,29 EUR na akcii (aktuální dividendový výnos tak 6,4 %).

Kompletní flash analýza ke stažení zde. zde. (516,40 KB)

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář
Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.