Fortuna: Flash analýza hospodářských výsledků za 3Q 2013

07.11.2013 16:04:29

Dnes zveřejněná čísla jsou v souladu s trendy z první poloviny letošního roku. Pokračuje silný růst objemu přijatých sázek, přičemž hlavním tahounem je nadále internetové sázení. Vzhledem k překonání našeho i tržního očekávání výsledky hodnotíme pozitivně.

Celkové přijaté sázky vzrostly o 23,2 % y/y na 129,3 mil. EUR, což bylo prakticky na námi očekávané úrovni (mírně nad tržní očekávání). Významnost jednotlivých trhů přitom zůstává zachována. Z více než jedné poloviny se na přijatých sázkách podílely činnosti v České republice, takřka jedna třetina pramenila ze slovenského trhu a na Polsko dle našich odhadů připadá kolem šestiny celkových přijatých sázek.

Na čísla za 2Q velmi negativně dolehly slabé marže hrubých výher. Bylo to tehdy období chudé na překvapivé sportovní výsledky, což je pro sázkové kanceláře vždy nepříznivé. Během třetího čtvrtletí došlo k mírnému zlepšení situace, přičemž se marže mezikvartálně zvýšila z 17,8 % na 20 %, což je o 1 pb více než byl analytický konsensus.

Vyšší než očekávané přijaté sázky v kombinací se silnějšími maržemi vyústily v silně pozitivní překvapení na úrovni EBITDA (+62,7 % y/y na 5,19 mil. EUR). Celoroční plán managementu na růst EBITDA o 4,5 % y/y na 23,1 mil. EUR tak je splněn ze 78 %. Ač do konce roku zbývá už jen poslední kvartál, který navíc bývá sezónně nejsilnější, management se zdráhá navýšit svůj výhled. Důvodem může být očekávaný nárůst nákladů během 4Q kvůli vývoji nové online platformy. Na té Fortuna spolupracuje s britským gigantem Bwin a měla by přinést širší paletu sázkových příležitostí.

Další produktovou novinkou by v případě schválení licence mělo být spuštění online kasina v České republice a na Slovensku. Služba internetového kasina spolu s intenzivním zaměřením na polský trh a dalším rozvojem mobilního sázení bude dle informací z konference s managementem Fortuny hlavním bodem budoucího rozvoje společnosti.

Úroveň čistého zisku společnost za 3Q nereportuje. Nemůžeme tedy zpřesnit naše odhady dividendy, jež bude vyplacena v příštím roce.  Zůstáváme tak u naší predikce 0,25 EUR hrubé dividendy na akcii, což při současné ceně akcie 117 CZK a kurzu 27 CZK/EUR znamená možný dividendový výnos 5,8 %. 

Kompletní flash analýza ke stažení zde. zde. (537,40 KB)

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář