Fortuna: Flash analýza hospodářských výsledků za 1Q 2014

07.05.2014 9:17:30

Dnes zveřejněné výsledky hospodaření Fortuny považujeme za neutrální vzhledem k absenci jakéhokoliv výraznějšího překvapení. Kurzotvorné informace přitom může přinést až konferenční hovor mezi analytiky a managementem společnosti, jenž začíná dnes v 14:00.

Objem přijatých sázek dle očekávání vzrostl silným dvouciferným tempem, konkrétně o 17,5 % y/y na 165,9 mil. EUR. Silnou výkonnost přitom vykázaly všechny regiony, kde Fortuna působí (ČR, Slovensko i Polsko). Silné momentum růstu si drží internetové kurzové sázky, což je trend, který dle nás bude nadále jen sílit.

Přijaté sázky v loterii poklesy meziročně o více než 7 % na 3,8 mil. EUR, což lze z velké části vysvětlit meziročním oslabením české koruny vůči euru. Celý projekt loterie je přitom v současnosti jen velmi málo významný pro celkové hospodaření společnosti a ani do budoucna mu nepřikládáme vyšší váhu.

Na hrubých výhrách se neodrazil rapidní nárůst objemu přijatých sázek, což je dáno velmi vysokou srovnávací základnou z loňského prvního čtvrtletí, ve kterém se ještě účtovaly manipulační poplatky u internetových sázek. Druhý kvartál letošního roku bude srovnáván naopak s velmi nízkou základnou.

Úroveň EBITDA nás svým poklesem o takřka 17 % y/y mírně zklamala, což bylo pravděpodobně dáno vyššími než námi očekávanými marketingovými a ostatními náklady (konkrétní čísla bohužel nebyla zveřejněna).

Management potvrdil návrh dividendy 0,22 EUR na akcii, jež bude představen ke schválení valné hromadě konané 6. června. Rozhodným dnem pro nárok na tuto dividendu by přitom měl být 19. červen s možnou výplatou 26. června.

Očekávali jsme představení dividendy o 0,03 EUR vyšší, což by znamenalo 83% dividendový výplatní poměr namísto současného jen 73%. Oficiální, dnes znovu potvrzené, dlouhodobé dividendové výplatní pásmo je přitom stanoveno na 70-100 % čistého zisku. Na konferenčním hovoru by tak měly zaznít důvody, které vedly management k výplatě dividendy, jež je na spodní hranici tohoto pásma.

Kompletní flash analýza ke stažení zde. zde. (526,52 KB)

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář