Drahé kovy - mnoho krátkodobých rizik

25.06.2013 9:56:19

Drahé kovy prošly v minulých týdnech silnou korekcí. I přesto, že se v daném období  (polovina dubna 2013) psalo například o prodejích kyperských zásob zlata, přesný důvod výprodejů není tak zřejmý. Pravděpodobně se jednalo o kombinaci několika vlivů.

Celý letošní rok je na kapitálových trzích patrné, že investoři preferují rizikovější aktiva, primárně akcie. Naproti tomu drahé kovy bývají obvykle vnímány jako bezpečný přístav a o ten není v posledních měsících zájem. Negativní vliv má i obava z postupného ukončování kvantitativního uvolňování a období velmi nízké inflace, neboť drahé kovy historicky sloužily jako pojistka před vysokou inflací. V neposlední řadě mohla zapůsobit i zpráva, že Kypr bude pravděpodobně muset prodat svoje zásoby zlata na splacení svých závazků. Svou důležitou roli pravděpodobně sehrály i stop loss pokyny, které při poklesech ceny iniciovaly další výprodeje a zpomalující růst Číny.

Celá analýza je ke stažení zde zde

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář
Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.