Deutsche Post: Predikce výsledků hospodaření za 3Q 2014

12.11.2014 9:56:20

Tržní konsenzus očekává meziroční růst tržeb Deutsche Post o 2 %. Vlivem nákladových úspor by měl provozní zisk za stejné období vzrůst o 6 % a čistý zisk o 14 %.

Review výsledků za 2Q 2014

Důležitým ukazatelem by měly být stejně jako při minulých výsledcích výsledky divize expresní přepravy balíků v Německu a v Asii. Tyto segmenty táhnou firmu již nějakou dobu nahoru a nejinak by to mělo být i ve 3Q. Jako rizikový hodnotíme asijský region, kde tamní ekonomika sice roste, ale jen velmi pozvolna a pomalu. Při započtení faktu, že Deutsche Post na tento světadíl velmi vsází (zejména na Indii a Čínu), pak ekonomický růst v Asii je klíčovým faktorem pro budoucí vývoj akcií Deutsche Post.

Německá ekonomika roste meziročně tempem 1 %, mezičtvrtletně o 0,1%. To není příznivé prostředí pro firmu, která má na domácím trhu 30% podíl tržeb. Evropská ekonomika je na hraně recese a se započtením Německa tam Deutsche Post generuje 63 %. Slabá evropská ekonomika ale není ničím novým a sama o sobě by neměla vést k negativním výsledkům.

Solidní globální ekonomický růst, který podporuje zejména americká ekonomika, by mohl pomoci divizi globální přepravy balíků pod hlavičkou DHL. Té se v posledních čtvrtletích nedaří a mohla by tak být zdrojem pozitivní reakce. Pravděpodobnost pozitivní reakce zvyšuje i aktuálně ne příliš vysoká valuace v porovnání s konkurencí (P/E 2015 13,7x vs. Fedex 15,9x, UPS 19,2x).

Celá predikce ke stažení zde zde

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář