CME: Predikce výsledků za 3Q/2013

29.10.2013 15:35:54

Mediální společnost CME zveřejní své výsledky za 3Q ve středu před otevřením trhů. Ve firmě se ve 3Q a na začátku 4Q odehrálo více důležitých událostí, které by měly být předmětem komentáře během tiskové konference.

Vzhledem k příchozím zprávám v poslední době vnímáme krátkodobá rizika, ale změna managementu by měla být dlouhodobě pozitivní.

Hlavním tématem budou tržby z České republiky. Ty se v 1H meziročně propadly přibližně o 40 % kvůli nově zavedenému ceníku. Během 3Q ale management vyslal několik zpráv, které naznačovaly, že se situace začíná zlepšovat. Otázkou zůstává, jak moc se situace zlepšila.

Podle našeho názoru nebude meziroční pokles tak výrazný jako v prvním pololetí, nicméně i přesto očekáváme pokles přibližně o 30 %. Na TV Nova se údajně vrátili někteří inzerenti, kteří v první polovině roku reklamu nezadávali, stále ale existují velké firmy, které ještě na začátku září na Nově neinzerovali. Jedná se například o L´Oréal, Nestlé nebo Ahold. Situace na ostatních trzích se zdá být relativně stabilizovaná.

Tržby za 3Q očekáváme ve výši 133 mil. USD a OIBDA marži 6,7 mil. USD.

Co se týče celoročního cíle, neočekáváme jeho další revizi, nicméně realita podle našeho názoru směřuje spíše ke spodní hranici firmou očekávaného intervalu. Důležité ovšem bude, jak se daří zadávání reklamy na českém trhu. Pokud tento trh zklame, profit warning nebude nereálný.

Velmi důležité bude také stanovisko managementu k údajné změně strategie při vyjednávání o cenách reklamy na TV Nova. Dříve prosazovaný tvrdý postoj se údajně s příchodem nového managementu změnil a aktuálně by se firma měla zaměřovat ne na maximalizaci ceny, ale na maximalizaci objemu zadané reklamy.

Společnost CME aktuálně prochází velmi turbulentním obdobím. Po odstoupení CEO Adriana Sarbu byli z vedení odvolání také CFO a šéf strategického plánování. Ze své funkce byl novým vedením odvolán šéf TV Nova Jan Andruško a také generální ředitelka Markízy Zuzana Ťapáková.

Tyto změny by měly zastavit dlouhodobě nepříznivou situaci ve firmě a my tento vývoj vnímáme spíše pozitivně.

Celá predikce výsledků ke stažení zde zde

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář
Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.