CME: Predikce výsledků hospodaření za 4Q 2013

25.02.2014 10:08:10

Mediální společnost CME zveřejní své výsledky za 4Q ve čtvrtek 27. února před otevřením trhů. Podle našeho názoru budou zveřejněné výsledky a doplňující komentáře o akcích na doplnění likvidity tím nejdůležitějším za dlouhou dobu.

Co se výsledků týče, zajímat nás bude zejména situace v české republice. Ač management při výsledcích za 3Q tlumil očekávání, myslíme si, že čísla za 4Q již naznačí zlepšení situace. Proto jsme mírně optimističtější než samotný management a tržby za celý rok predikujeme na úrovni 657 mil. USD (management odhaduje 640 – 650 mil. USD). Co se provozního zisku týče, tam jsme také na horní hranici očekávání managementu (-30 mil. USD vs. -40 až -30 mil. USD).

Z hlediska kurzotvorných informací by měly být nejdůležitější informace o vývoji situace v České republice. Pokles meziročních tržeb o desítky procent kvůli opatřením minulého managementu způsobil zásadní likviditní problémy společnosti a budoucnost firmy stojí a padá na oživení tržeb v České republice.

Kromě výsledků také očekáváme další informace o dodatečné potřebě hotovosti, která společnosti rychle dochází. Podle odhadů při výsledcích za 3Q měla společnost na konci roku 2013 peníze v objemu 60 mil USD, což vystačí tak na půl toku provozu firmy. Myslíme si, že během čtvrtečních výsledků firma oznámí plán, jak získat další peníze. Podle našeho názoru bude firma potřebovat přibližně 200 mil. USD.

Nejhorší variantou by byla veřejná emise s emisní cenou hluboko pod aktuálním tržním kurzem. Naopak nejlepší by byly zdroje získané mimo veřejnou emisi od Time Warner. Podle nás management oznámí kombinaci veřejné emise, konvertibilních preferenčních akcií, prodeje aktiv a půjčku od TW.

Pravděpodobný je odpis goodwillu českých aktiv. V predikci výsledků s ním ale nepočítáme, neboť jeho výši lze jen obtížně odhadnout. Neočekáváme, že výše goodwillu bude kurzotvornou informací.

Celá predikce ke stažení zde zde


Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář