CME: Predikce výsledků hospodaření za 2Q 2014

29.07.2014 14:30:59

Mediální společnost CME bude ve středu ráno reportovat výsledky za 2. čtvrtletí. Očekávání nejsou tentokrát příliš vysoká, protože hlavním kurzotvorným faktorem je extrémní výše dluhu a vysoká pravděpodobnost masivního ředění akcií v budoucnu.

I tak ale budou investoři netrpělivě očekávat, jestli slibný začátek roku 2014, který ukázaly výsledky za 1Q, byl předzvěstí i silného 2Q a zbytku roku. Pokud se tak stane, nelze vyloučit zvýšení výhledu provozního zisku na letošní rok. Opačná varianta – tedy profit warning – je podle našeho názoru nepravděpodobná, neboť odhady managementu pro zisk OIBDA v pásmu 80 – 90 milionů EUR jsou velmi konzervativní (my odhaduje ukazatel OIBDA za letošní rok 89 milionů USD při opatrných předpokladech).

Hlavními zprávami by měly být informace o prodeji reklamy v České republice a poplatky za vysílání programů ze skupiny CME v Rumunsku a Bulharsku. Tam je již jednání o těchto poplatcích ukončené a v 1Q vygenerovaly v těchto dvou zemích 16 milionů dolarů (8 % celkových tržeb). V ostatních zemích jednání pokračují a očekáváme, že do budoucna budou tyto „carriage fees“ významněji a hlavně stabilněji a předvídatelněji přispívat do hospodaření CME.

Tržby z České republiky očekáváme na úrovni 56,8 milionů dolarů, tedy meziroční nárůst o 24 % v porovnání s 22% nárůstem v 1. čtvrtletí. Negativní překvapení z České republiky by mohlo být zdrojem výrazné negativní reakce akcií společnosti CME.

Očekáváme, že management zopakuje způsoby, jakými hodlá řešit vysoké zadlužení. S největší pravděpodobností bude pokračovat optimalizace pracovního kapitálu, hledání úspor v nákladech a prodeje non-core aktiv. Žádnou zásadní zprávu co se týče snižování zadlužení ale neočekáváme.

Umírněná pozitivní reakce by mohla následovat v případě zveřejnění lepších provozních čísel, což nelze vyloučit s ohledem na konzervativní očekávání managementu. Pokud management zvýší výhled OIBDA, pak by mohla následovat výrazněji pozitivní, ale podle našeho názoru jen krátkodobá pozitivní reakce.

Celá predikce ke stažení zde zde

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář