CME: Predikce hospodářských výsledků za 1Q 2014

06.05.2014 14:54:04

Mediální společnost CME zveřejní své výsledky hospodaření za 1Q ve středu 7.5. před otevřením amerických trhů. Výsledky mají podle našeho názoru malý prostor přinést významné kurzotvorné zprávy, neboť cena akcie je stlačená budoucím ředěním akcií a expirací obrovského dluhu v roce 2017. V aktuální ceně jsou již započítány relativně dobré vyhlídky na letošní rok a proto významný odreportovaný meziroční růst by neměl být pro akcie kurzotvornou zprávou.

Výsledky by měly jednoznačně ukázat, že firma je na vzestupu v souladu s tím, co management indikoval při poslední tiskové konferenci. Největší meziroční pokrok čekáme v České republice. Prodej reklamy tam meziročně rostl přibližně o 60 %, což je dáno nízkou srovnávací základnou. Nicméně celkové tržby takového růstu zdaleka nedosáhnou, protože ceny za reklamu meziročně klesly. I tak ale tržby v České republice porostou podle našich odhadů o 22 %. Meziroční nárůst celkových tržeb skupiny CME očekáváme o 9,9 %.

V minulé prezentaci výsledků firma nestanovila konkrétní cíle na letošní rok. Jediné, co zmínili je, že tržby letos výrazně meziročně vzrostou, ale nedosáhnou na úrovně z roku 2012. Očekáváme, že by mohlo být toto sdělení upřesněno. Tržby v roce 2012 dosáhly 772 mil. USD, my pro letošní rok predikujeme tržby ve výši 765 mil. USD (konsenzus 750 mil.). I přesto, že od samotných výsledků neočekáváme významné kurzotvorné zprávy, tak výhled na letošní rok má největší potenciál být kurzotvornou zprávou.

Aktuálně asi nejdůležitějším ukazatelem je free cash flow. Právě nízká hotovost byla totiž hlavním argumentem vedení, proč dělalo opatření na dodání likvidity. Pokrok v tomto ukazateli bude jedním z nejsledovanějších čísel.

Oznámený výsledek úpisu práv, který společnost zveřejnila 2. května, by management mohl více zkonkretizovat. Nicméně podle dosud zveřejněných informací platí ten plán, který byl zveřejněn na začátku února. Samotným oznámeným výsledkem aukce se tedy fundament firmy nezměnil, rizika budoucího masivního ředění a obrovského dluhu koncentrovaného do roku 2017 přetrvávají.

Celá predikce ke stažení zde zde

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář