CME: Flash analýza výsledků hospodaření za 3Q 2013

30.10.2013 16:31:18

Mediální společnost CETV odreportovala za 3Q 2013 výsledky a výhledy, které způsobily 50% výprodeje na akciích této firmy. Zejména razantní snížení výhledu tržeb a OIBDA na letošní rok ukazují, v jaké kondici firmu přebrali noví manažeři.

Stejně jako při minulých výsledcích i dnes společnost přistoupila k profit warningu, tentokrát poměrně výraznému. Původní očekávání tržeb na letošní rok v rozmezí 700 – 720 mil. USD bylo upraveno na 640 – 650 mil. USD. Provozní zisk před odpisy a amortizací byl snížen z 50 – 70 mil. USD na -40 až -30 mil. USD.

Management také poprvé velmi otevřeně uvedl, že pokud se jim nepovede sehnat dodatečný kapitál, tak během následujících 12 měsíců nebudou schopni splácet závazky. Větší detail ale nebyl poskytnut, firma se pouze omezila na vyjmenování všech možností, jakými lze kapitál získat (dluhové financování, emise akcií, prodej aktiv…).

Z našeho pohledu se jeví jako nejpravděpodobnější, že dojde k emisi akcií, do níž bude zapojena firma Time Warner. Z konferenčního hovoru také vyplynulo, že CME se pravděpodobně zbaví některých non-core aktivit a zaměří se výhradně na televizní business.

Výsledky za 3Q byly uspokojivé na tržbách a v souladu s naším odhadem, nicméně OIBDA hrubě zklamala a zaostala výrazně za tržním konsenzem i našim odhadem. Důvodem je růst nákladů na tvorbu obsahu, náklady na restrukturalizaci a na odstupné pro odcházející management.

Nový management má za úkol zejména vypořádat se s nepříznivou situací v ČR, kde odešlo mnoho inzerentů. Ač sledovanost TV Nova je stále kvalitní a mírně roste, v tržbách to není vidět. Původní vedení velmi striktně trvalo na vyšších cenách, což odradilo mnoho inzerentů. Nové vedení se nyní snaží podepisovat kontrakty na rok 2014. Nicméně 4Q 2013 bude s největší pravděpodobností podobně slabé jako 3Q.

Situaci ve firmě vnímáme jako velmi vážnou. Podle našeho názoru ale firma nové financování sežene s přispěním Time Warner, ovšem za cenu ředění kapitálu. Podle našeho názoru dnešní pokles ceny akcií již odráží do značné míry nejen špatné provozní výsledky, ale také riziko ředění kapitálu.

Naše cílová cena je v revizi a v příštích dnech bude aktualizována.

Celá flash analýza výsledků ke stažení zde zde


Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář