CME: Flash analýza výsledků hospodaření za 2Q 2014

30.07.2014 14:59:03

Výsledky společnosti CME za 2Q přinesly mírné překvapení jak v samotných výsledcích za 2Q, tak i ve zvýšeném výhledu na zbytek roku 2014. Zvýšení sice nebylo nijak dramatické, ale i tak to stačí k (podle našeho názoru) krátkodobé pozitivní reakci akcií CME.

Sledované byly zejména tržby z České republiky. Náš odhad 56,8 milionů dolarů byl ve skutečnosti příliš defenzivní. Management totiž odreportoval tržby ve výši 59,3 milionů. Během konferenčního hovoru k tomu zaznělo, že většina zadavatelů reklamy se na TV Nova již vrátila, což považujeme za pozitivní zprávu.

Celkové tržby dosáhly 204,9 milionů dolarů v porovnání s očekáváním 204,4 milionů (Cyrrus odhad 204,2 milionů). Větší odchylka očekávání od reality je vidět na provozním zisku před odpisy a amortizací, jehož tržní odhad byl 35,1 mil. USD a realita potom 41,6 milionů (Cyrrus odhad 38,0 milionů).

Na základě solidního vývoje ve 2Q a lepším očekávaným makroekonomickým podmínkám management přistoupil ke zvýšení celoročního výhledu provozního zisku před odpisy a zdaněním o 5 milionů dolarů z 80 - 90 milionů dolarů na 85 - 95 milionů dolarů. To v podstatě odpovídá našemu odhadu, který je na úrovni 89 milionu dolarů.

Management také zopakoval svůj dřívější odhad, že v roce 2015 by firma měla mít kladné volné cash flow.

Celkové vyznění výsledků je pozitivní a v souladu s tím, jakou rétoriku zvolil management při dnešních i minulých výsledcích. To ale nemění nic na tom, že dlouhodobý výhled je stále velmi nejistý z důvodu obrovského dluhu. Jinak na provozní linii se firma stabilizuje a rok 2014 by měl být rokem obratu.

Dluh dosahuje téměř 900 milionů dolarů a navíc úroky, které na konci bude muset společnost zaplatit z emise 400 milionu dolarů. Když se k tomu připočte vysoká pravděpodobnost masivního ředění akcií, vyplývá nám z toho, že dnešní pozitivní rekce by neměla mít dlouhého pokračování.

Celá flash analýza ke stažení zde zde

Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.