CME: Aktualizace cílové ceny a investičního doporučení

31.03.2015 7:19:20

Hospodaření společnosti CME se nadále mírně zlepšuje. Tržby v roce 2014 meziročně vzrostly o 7,5 % a pokračující růst v příštích letech se jeví jako udržitelný. Nicméně opatření „na přežití“ realizovaná v minulých letech jsou dlouhodobou brzdou finančních výsledků a růstu ceny akcie. Cílovou cenu stanovujeme na 3,2 USD s doporučením DRŽET.

V samotném hospodaření společnosti při přetrvávajícím mírném oživení ekonomiky v regionu střední a východní Evropy neshledáváme příliš rizik, valuace akcie je ale negativně ovlivněna rizikem ředění akcí v budoucnu a vysokým dluhem.

Management společnosti s přispěním nejvýznamnějšího akcionáře Time Warner oddálil nejbližší splatnost dluhu z roku 2015 na rok 2017. Navíc většina dluhu je aktuálně v podobě úvěrů, nikoli dluhopisů jak tomu bývalo dříve. Emise konvertibilních dluhopisů splatná v roce 2015 byla transformována do úvěru splatného v roce 2019. Vzhledem k tomu, že v loňském roce se všechny nové splatnosti koncentrovaly do roku 2017, vnímáme emisi se splatností 2019 jako krok, který snižuje pravděpodobnost významné korporátní akce v roce 2017 (převzetí kontroly ze strany Time Warner, případně stažení z burzy). Nelze to ovšem zcela vyloučit.

Celkový nominál dluhu při splatnosti dosahuje cca 1 miliardu dolarů. To je zhruba 1,3 násobek očekávaných tržeb a 8 násobek očekávaného OIBDA. Z těchto čísel je jasné, že v příštích kvartálech by měl investor očekávat zásadní informace o tom, jak management naloží s dluhovým břemenem. V úvahu přichází rolování do delších splatností, rozprodej některých aktiv a v menší míře i zlepšené provozní hospodaření, které ovšem zdaleka nebude stačit.

Významnější pohyb akcie vzhůru neočekáváme do doby, než bude jasné, do jaké míry budou naředěny akcie (ne)uplatněním warrantů a jak bude management řešit dluhovou situaci. Podle našeho názoru je na tato stěžejní témata roční horizont příliš krátký.

Celá analýza ke stažení zde zde


Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář