CME: Aktualizace cílové ceny a investičního doporučení

31.03.2015 7:19:20

Hospodaření společnosti CME se nadále mírně zlepšuje. Tržby v roce 2014 meziročně vzrostly o 7,5 % a pokračující růst v příštích letech se jeví jako udržitelný. Nicméně opatření „na přežití“ realizovaná v minulých letech jsou dlouhodobou brzdou finančních výsledků a růstu ceny akcie. Cílovou cenu stanovujeme na 3,2 USD s doporučením DRŽET.

V samotném hospodaření společnosti při přetrvávajícím mírném oživení ekonomiky v regionu střední a východní Evropy neshledáváme příliš rizik, valuace akcie je ale negativně ovlivněna rizikem ředění akcí v budoucnu a vysokým dluhem.

Management společnosti s přispěním nejvýznamnějšího akcionáře Time Warner oddálil nejbližší splatnost dluhu z roku 2015 na rok 2017. Navíc většina dluhu je aktuálně v podobě úvěrů, nikoli dluhopisů jak tomu bývalo dříve. Emise konvertibilních dluhopisů splatná v roce 2015 byla transformována do úvěru splatného v roce 2019. Vzhledem k tomu, že v loňském roce se všechny nové splatnosti koncentrovaly do roku 2017, vnímáme emisi se splatností 2019 jako krok, který snižuje pravděpodobnost významné korporátní akce v roce 2017 (převzetí kontroly ze strany Time Warner, případně stažení z burzy). Nelze to ovšem zcela vyloučit.

Celkový nominál dluhu při splatnosti dosahuje cca 1 miliardu dolarů. To je zhruba 1,3 násobek očekávaných tržeb a 8 násobek očekávaného OIBDA. Z těchto čísel je jasné, že v příštích kvartálech by měl investor očekávat zásadní informace o tom, jak management naloží s dluhovým břemenem. V úvahu přichází rolování do delších splatností, rozprodej některých aktiv a v menší míře i zlepšené provozní hospodaření, které ovšem zdaleka nebude stačit.

Významnější pohyb akcie vzhůru neočekáváme do doby, než bude jasné, do jaké míry budou naředěny akcie (ne)uplatněním warrantů a jak bude management řešit dluhovou situaci. Podle našeho názoru je na tato stěžejní témata roční horizont příliš krátký.

Celá analýza ke stažení zde zde


Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.