CME: aktualizace cílové ceny

09.10.2014 11:53:32

Cílovou cenu akcie společnosti CME jsme stanovili na 2,9 USD za akcii s doporučením držet. Aktuální cílová cena je o 9 % nižší než původní ocenění z ledna. Důvodem je zejména nárůst očekávané výše čistého dluhu, snížení valuace 2. fáze, mírné navýšení nákladů na tvorbu obsahu, růst vážených nákladů kapitálu pro příští 2 roky a mírné navýšení počtu akcií, které vstupují do ocenění. Tyto faktory převážily pozitivní změny v odhadech výkonnosti v příštích 3 letech a obecný pokles úrokových sazeb na trhu.

Mediální společnost CME s novým managementem napravuje reputaci na svém nejdůležitějším trhu – v České republice. Tržby za 2Q překonaly odhady a i díky nim management navýšil výhled OIBDA o 5 milionů dolarů. Provozní činnost se viditelně zlepšuje a i výhled do příštích let je spíše optimistický, nicméně to nejsou hlavní faktory pro ocenění společnosti. Těmi jsou vysoké zadlužení a potenciální ředění akcií.

Dluhové zatížení má CME obrovské a nelepšící se. Ač management deklaruje, že kladný volný peněžní tok by měl být dosažen už v roce 2015, tak podle našeho názoru umožní smazat z dluhu jen velmi malou část. V roce 2017 bude splatný dluh v celkové výši přes 1 miliardu dolarů, což je 1,43-násobek ročních tržeb a 8,7-násobek OIBDA. To jsou hodnoty násobně vyšší než je tržní průměr a povedou podle našeho názoru jen k dalšímu refinancování či ředění akcií.

Cenu akcie výrazně ovlivňuje počet akcií. Počet aktuálně emitovaných je 146,5 milionů. CME má ovšem ještě konvertibilní akcie a warranty, které s určitou mírou pravděpodobnosti budou konvertovány na akcie. My jsme tuto pravděpodobnost vyhodnotili na základě námi stanované ceny akcie v ročním horizontu jako vysokou, a proto pro účely ocenění používáme celkový počet akcií 363,7 milionů.

Bez ohledu na relativně příznivý vývoj hospodaření CME táhnou dolů dluhy a budoucí ředění. Aby se cena akcie dostala významně nad 60 CZK, muselo by se stát něco z následujícího: prodej části businessu na výhodných cenových podmínek, refinancování dluhu za nižší úrok, nevyužití warrantů a konvertibilních akcií. Ani jednomu z těchto prorůstových impulsů ale nedáváme příliš vysokou pravděpodobnost nastání, proto neočekáváme, že se cena akcie v dohledné době dostane významně a dlouhodobě nad 60 CZK.

Celá analýza ke stažení zde zde

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář